رئیس سازمان توسعه تجارت:

ناگزیر به تغییر رویكردها در تولید و صادرات هستیم

ناگزیر به تغییر رویكردها در تولید و صادرات هستیم به گزارش میزان سنج رئیس سازمان توسعه تجارت اظهار داشت: در شرایط تحریم باید رویكرد متفاوتی نسبت به قدیم داشته باشیم. اصلاً شرایط ما شرایط یك سال قبل نیست و ناگزیر هستیم سیاست های ویژه ای در شرایط فعلی اتخاذ نموده و رویكرد را در تولید و صادرات تغییر بدهیم.


به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، "محمدرضا مودودی" امروز ۱۱ بهمن ماه در همایش بزرگداشت روز صادرات و تجلیل از صادركنندگان برتر استان كرمان اظهار نمود: كرمان استان خاص و ویژه ای است و تجربه سال های گذشته این استان نشان داد وقتی همگرایی بین دولت و بخش خصوصی صورت بگیرد، اتفاقات بزرگی رقم می خورد كه برای همه مردم استان و كشور مفید می باشد.
وی ادامه داد: امیدواریم الگوهای اجرا شده در استان كرمان در استان های دیگر فراگیر شود و شاهد همگرایی بیشتری بین دولت و بخش خصوصی و فعالان اقتصادی در سیاست گذاری ها باشیم.
مودودی خاطرنشان كرد: در این ۴ دهه عمر انقلاب اسلامی اتفاقات بزرگی را رقم زده ایم علیرغم مشكلاتی كه در عرصه اقتصادی شاهد می باشیم و اگر كشور دیگری مانند ایران با مشكلاتی كه ما مواجه هستیم، روبرو بود امكان نداشت جایگاهی كه ما كسب كرده ایم را به دست آورد.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت بیان كرد: جهشی بین اقتصاد كشاورزی تا مسائل جهش داشتیم و البته ضعف در اقتصاد تولیدی را می پذیریم اما در منطقه نفت خیز دنیا تقریباً تنها كشوری هستیم كه وابستگی به نفت ما كمتر از سایر همتایان است.
وی ادامه داد: پس از چهار دهه، تراز تجاری در بخش غیرنفتی هم مثبت و واردات نزدیك به ۷۰۰ میلیون دلار كمتر است و نشان داده است تلاش فعالان اقتصادی به بار نشسته و این موارد در شرایط جنگ، تهدید و تحریم دستاورد بزرگی است.
وی با اشاره به اینكه ما ۴ دهه از عهده شرایط سخت برآمدیم و امروز می توانیم از عهده این شرایط بربیاییم، خاطرنشان كرد: امریكا دارد آزمون جدیدی تجربه می كند كه اگر در مورد ایران مصداق پیدا كند، شاهد جنگ های جدیدی در عرصه بین المللی با مبنای اقتصاد خواهیم بود و در دنیا زیرساخت های جدیدی برای جنگ اقتصادی شكل گرفته است.
رئیس سازمان توسعه تجارت اظهار نمود: اروپا در این زمینه نمره قبولی نگرفت و نشان داد امضای اروپا در تعهدات اعتبار ندارد.
وی ادامه داد: ما از تعهدات خود تخلف نكردیم اما ناملایماتی كه صورت گرفت نشان داد كه اروپا و حتی چین و روسیه سهم زیادی در تصمیم گیری ندارند و الان با چالش های جدی مواجه هستیم.
مودودی اظهار داشت: ایران انتخاب بسیار بدی برای امریكا بود چونكه در همسایگی ما ۱۵ كشور قرار دارد كه ثروتمند بوده و یك هزار میلیارد دلار واردات دارند و اگر همت و تلاش و اقتصاد فعلی را عمومی تر و مردمی تر بكنیم، می توانیم تجربه بهتری نسبت به قبل داشته باشیم.
وی خاطرنشان كرد: سازمان توسعه تجارت نماینده فعالان اقتصاد در دولت می باشد و مشكلات را پیگیری می نماییم و درخواست این است كه فعالان اقتصادی خویش را روی صادرات متمركز كنند چونكه اگر فرآیند صادرات متوقف شود، كل كشور صدمه می بیند.
مودودی بیان كرد: امروز اشتغال و تولید مهم می باشد و همه چشم ها به صادركنندگان دوخته شده كه پرچمداران رونق تولید هستند و تلاش می نماییم برای چالش ها چاره پیدا نماییم.

دبیر: زهرا حبیب پور


5.0 / 5
4350
1397/11/11
21:56:44
تگهای خبر: تجارت , توسعه , تولید , دلار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۶ بعلاوه ۳
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش