شناسنامه دار شدن فرش های دستباف ایرانی با حمایت سازمان سیتی وان

شناسنامه دار شدن فرش های دستباف ایرانی با حمایت سازمان سیتی وان میزان سنج: تفاهم نامه ای بین سازمان بین المللی سیتی وان(كیفیت، سلامت، حلیت و اصالت) و مركز ملی فرش ایران به منظور شناسنامه دار شدن فرش های دستباف ایرانی به امضا رسید.به گزارش میزان سنج به نقل از مهر، تفاهم نامه ای بین سازمان بین المللی سیتی وان (كیفیت، سلامت، حلیت و اصالت) و مركز ملی فرش ایران، بامداد یكشنبه ۱۴ بهمن ماه سال جاری و به منظور شناسنامه دار شدن فرش های دستباف ایرانی به امضا رسید.
بر اساس این تفاهم نامه كه بین سازمان بین المللی سی تی وان و مركز ملی فرش ایران به امضا رسید، سپس سال ها، طبق مفاد این تفاهم نامه، زیرساخت های فنی لازم برای صدور شناسنامه معتبر بین المللی برای فرش های دستباف ایران توسط سیتی وان یا همان سازمان بین المللی سیتی وان (كیفیت، سلامت، حلیت و كیفیت) احداث خواهد شد.
فرشته دست پاك، رئیس مركز ملی فرش ایران، در این مراسم اظهار داشت: شناسنامه دار كردن فرش دستباف ایرانی جزو الویت های این مركز بود اما در این سال ها بنا به دلیلهای مختلف این اتفاق مهم نیفتاد تا آنكه با عنایت به فعالیت های بین المللی سی تی وان و ارتباطات جهانی كه این سازمان دارد، از آن درخواست شد كه در این راه به ما كمك كنند.

وی با اشاره به اینكه فرش دستباف ایرانی نماد ظهور و بروز فرهنگ ایرانی است، اظهاركرد: فرش دستباف، صنعتی است كه با كمترین سرمایه گذاری تحقق پیدا می كند. هم اكنون ۲ تا ۲.۵ میلیون نفر (معادل ۶ تا ۸ میلیون نفر خانوار) در كشور بوسیله این صنعت امرار معاش می كنند.
رئیس مركز ملی فرش ایران با اشاره به اینكه بزرگترین وارد كننده فرش دستباف ایرانی، كشور آمریكا است، بیان كرد: بنا بر این نخستین كالایی كه توسط آمریكا تحریم شد، فرش دستباف ایرانی بود. بر همین اساس، دولت در سال آینده سوژه صادرات فرش دستباف را جزو الویت های خود قرار داده است و از سازمان بین المللی سیتی وان هم خواسته شد كه در این امر مهم به ما كمك كنند.
در ادامه مدیرعامل سازمان بین المللی سیتی وان باز اظهار داشت: پیگیری مركز ملی فرش ایران برای شناسنامه دار شدن فرش های دستباف ایرانی، كار پر دردسری است، اما امیدواریم دولت، مجلس و اصناف در این راه، این مركز را حمایت كنند.
وی درباب فعالیت های سازمان بین المللی سیتی وان اظهار داشت: این سازمان ۳۷ دفتر در ۳۷ كشور دنیا دارد و تنها سازمان صادركننده پروانه بین المللی استاندارد محصولات و خدمات در بخش های كیفیت، سلامت، حلیت و اصالت است. این سازمان بین المللی علاوه بر آنكه عضو اتحادیه روسای دانشگاه های جهان(IAUP) است، عضویت سازمان جهانی گردشگری سازمان ملل متحد (UNWTO) را باز دارد.
این مطلب، یك خبرآگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

5.0 / 5
4388
1397/11/16
15:54:58
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۲ بعلاوه ۴
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش