زمان ثبت نام مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی

زمان ثبت نام مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی پذیرش در مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی از طریق برگزاری آزمون ورودی صورت می گیرد. ثبت نام برای آزمون ورودی مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی یك مرتبه در سال و بصورت سراسری انجام می گیرد.


مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی جرء مدارس استعدادهای درخشان و بسیار پر طرفدار در کشور می باشند و به دلیل بالاتر بودن سطح علمی و امکانات اموزشی در این مدارس ، بسیاری از والدین تمایل دارند فرزندانشان در یکی از این مدارس وارد شوند. پذیرش در مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی از طریق برگزاری آزمون ورودی صورت می گیرد. ثبت نام برای آزمون ورودی مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی یک مرتبه در سال و بصورت سراسری انجام می گیرد.

 

زمان ثبت نام مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی

ثبت نام مدارس تیزهوشان و ثبت نام مدارس  نمونه دولتی برخلاف سال های گذشته که در دو بازه زمانی مختلف انجام می گرفت ، با توجه به ادغام آزمون مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی ،بصورت مشترک و جامع از نیمه دوم بهمن ماه شروع می گردد و به مدت تقریبا ده روز تا دو هفته ادامه دارد. داوطلبان بایستی در بازه زمانی اعلام شده با مراجعه به سایت سازمان استعدادهای درخشان نبت به تکمیل فرم تقاضانه اقدام کنند.

سایت ثبت نام مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی

قبل از ادغام آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان ، ثبت نام مدارس تیزهوشان از طریق سایت azmoon.medu.ir   و ثبت نام مدارس نمونه دولتی از طریق سامانه های اختصاصی آموزش و پرورش هر استان صورت می گرفت ولی با توجه به تغییراتی که در نحوه ثبت نام آمزون مدارس تیزهوشان و آزمون مدارس نمونه دولتی انجام گرفت ، مقرر شد ثبت نام آزمون ورودی این مدارس از طریق سامانه azmoon.medu.ir انجام گیرد و همچنین ثبت نام تیزهوشان و نمونه دولتی ششم به هفتم از سایتhoosh.medu.ir  صورت می پذیرد که داوطلبان با مراجعه به سامانه مذکور نسبت یه ثبت نام خود اقدام نمایند.

 تمامی مراحل اعم از ثبت ‌نام، دریافت کارت ورود به جلسه، مشاهده نتیجه آزمون، ثبت درخواست تجدید نظر و اعتراض، به‌ صورت اینترنتی و به شیوه غیرحضوری توسط داوطلبان انجام می‌شود و مدارس محل تحصیل داوطلبان در این خصوص مسئولیتی ندارند.

همچنین دفترچه راهنمای ثبت‌نام و شرکت در آزمون ورودی مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی، از طریق سامانه ثبت ‌نام در اختیار داوطلبان قرار می‌گیرد، مشخصات و ظرفیت پذیرش مدارس استعدادهای درخشان و نمونه دولتی سراسر کشور، هنگام ثبت‌نام قابل‌ مشاهده است.

 شرایط ثبت ‌نام مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی

ملاک ثبت ‌نام دانش آموزان پایه ششم در آزمون مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی متوسطه اول ، کسب نمرات خیلی خوب در تمامی دروس پایه ششم می باشد و ملاک ثبت نام در دوره متوسطه دوم متوسطه نظری و هنرستان‌های فنی و حرفه ‌ای تیزهوشان و نمونه دولتی، کسب حداقل معدل کل 19 در پایه هشتم می باشد.

در شهرهایی که بیشتر از یک مدرسه نمونه دولتی و تیزهوشان وجود داشته باشد ، دانش آموزان می‌توانند در فرم تقاضانامه ثبت ‌نام، بر اساس اولویت مدارس را انتخاب نمایند.

راهنمای قبولی در مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی

بعد از ثبت نام در آزمون ورودی مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی داوطلبان باید برای قبولی در مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی آماده شوند. قبولی در مدارس استعدادهای درخشان با توجه به تعداد بالای داوطلبان و طرفیت پایین مدارس کاری بسیار دشوار برای دانش آموزان  می باشد که بدون داشتن پشتکار بالا امکان پذیر نمی باشد. مرکز مشاوره تحصیلی سبز مشاور با ارائه مشاوره تحصیلی و برنامه ریزی مناسب دانش آموزان را برای موفقیت در مدارس استعدادهای درخشان آماده نموده و با معرفی منابع مناسب و آموزش روش های صحیح تست زنی مسیر قبولی در مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی را هموارتر می نماید.

در صورت نیاز به مشاوره تحصیلی با مشاوران سبز مشاور در ارتباط باشید.

 

5.0 / 5
4481
1397/11/19
02:07:26
تگهای خبر: رپورتاژ , سازمان , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۴ بعلاوه ۳
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش