امضای تفاهم نامه سازمان مدیریت صنعتی با دو مركز فرهنگی و علمی

امضای تفاهم نامه سازمان مدیریت صنعتی با دو مركز فرهنگی و علمی به گزارش میزان سنج سازمان مدیریت صنعتی، موسسه فرهنگی اكو و مركز تحقیقات بیوشیمی و بیوفیزیك دانشگاه تهران تفاهم نامه همكاری سه جانبه امضا كردند.به گزارش میزان سنج به نقل از مهر و به نقل از سازمان مدیریت صنعتی، تفاهم نامه همكاری سه جانبه میان سازمان مدیریت صنعتی، موسسه فرهنگی اكو و مركز تحقیقات بیوشیمی و بیوفیزیك دانشگاه تهران، با هدف تسهیل و تقویت تعاملات منطقه ای در حوزه توسعه فرهنگ صنعتی و فناوری با عنایت به نقش آن در رشد اقتصادی و صنعتی كشورهای منطقه اكو به امضا رسید.
بنا به این گزارش ابوالفضل كیانی بختیاری، مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی در جلسه امضای این تفاهم نامه سه جانبه اظهار نمود: در مورد مبحث این تفاهم نامه كه همكاری در سیاستگذاری، برنامه ریزی و برگزاری مشترك همایش های بین المللی و عرضه راهكارهای توسعه فرهنگ صنعتی است، شورای فرهنگ صنعت و تكنولوژی را در سازمان مدیریت صنعتی بوجود آورده ایم و آماده برگزاری مشترك سمینار فرهنگ، علم و نوآوری هستیم.
وی با تاكید بر اهمیت مقوله فرهنگ در حوزه های صنعت و فناوری تصریح كرد: در صنعت و فناوری به صورت معمول از موضوعات فرهنگی غفلت می شود در صورتی كه باید ذهن افراد را به گونه ای پرورش داد كه این موضوعات نقش پررنگی در صنعت و فناوری داشته باشند.
مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی در مورد فرهنگی سازمانی خاطرنشان كرد: فرهنگ سازمانی هم اكتسابی است و هم در ماهیت و ذات سازمان درذهن افراد موسس شكل می گیرد كه در ادامه حیات سازمان منجر به یك وابستگی به مسیر می شود.

وی ضمن توضیح تجربیات، توانمندی ها و امكانات سازمان مدیریت صنعتی در مورد جلسات خانه مدیران، كنفرانس توسعه منابع انسانی و اعطای جایزه تعالی منابع انسانی، رتبه بندی شركت های برتر و همینطور جایزه ملی تعالی سازمانی، آمادگی این سازمان را برای طراحی الگو و اجرای نشان عالی اكو در دو سطح فردی و سازمانی اعلام نمود.
در این جلسه محمد مهدی مظاهری رئیس مؤسسه فرهنگی اكو با اشاره به برگزاری شورای عالی سیاستگذاری علم و فرهنگ توسط این موسسه اظهار نمود: این جلسات پیرامون همكارهای علمی و فرهنگی، برگزاری جشنواره های فرهنگی و ادبی، معرفی و تقدیر از شخصیت های برجسته منطقه، اجرای پروژه های تحقیقاتی، با حضور سفرا و مقامات دیپلماتیك از كشورهای عضو و دیگر كشورها برگزار می گردد.
وی با اشاره به زمینه های همكاری سه جانبه اظهار داشت: علاقمندیم در مورد برگزاری كارگاه ها و سخنرانی های مشترك با مبحث فرهنگ، علم و نوآوری؛ همكاری خویش را آغاز كردیم و از پیشنهاد سازمان مدیریت صنعتی برای برگزاری مشترك سمینار در این خصوص استقبال می نماییم.
در این جلسه همینطور علی اكبر موسوی موحدی رئیس مركز تحقیقات بیوشیمی و بیوفیزیك دانشگاه تهران ضمن تاكید بر ضرورت عملیاتی شدن موضوعات تفاهم نامه همكاری، پیشنهاد كرد نمایندگان علمی، فرهنگی و صنعتی كشورهای عضو اكو در كارگاه ها و سمینارهای مشترك، حضور داشته باشند.
وی ابراز امیدواری كرد كه با امضای این تفاهم نامه، كار برای تعیین شاخص های علمی و فرهنگی میان سه طرف آغاز و الگوهای تعالی در حوزه فرهنگ و علم طراحی و اجرا شود.
خاطر نشان می شود آگاه سازی عموم جامعه نسبت به اهمیت فرهنگ صنعتی و فناوری؛ وهدفمند كردن فعالیت سازمان های تاثیر گذار و همینطور تدوین و ترویج شاخص های فرهنگ صنعتی و فناوری؛ همچون اهداف این تفاهم نامه همكاری سه جانبه هستند.
افزون بر این، تشكیل شورای سیاستگذاری و كمیته های علمی و اجرایی ؛ برگزاری هم اندیشی و نشست های تخصصی؛ تشكیل شورای فرهنگ صنعتی و فناوری با مشاركت تشكل ها و سازمان های خصوصی و دولتی؛ از زمینه های همكاری این تفاهم نامه سه جانبه به شمار می آیند.

5.0 / 5
4132
1397/11/24
16:34:16
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۶ بعلاوه ۳
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش