كاهش نرخ دلار در بانك و صرافی

كاهش نرخ دلار در بانك و صرافی به گزارش میزان سنج قیمت خرید ارز در بانك ها امروز با كاهش اندكی همراه بود و صرافی های مجاز بانك مركزی هم نرخ دلار و یورو را كاهش دادند.


به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، بانك مركزی از اوایل سال جاری مجوز خرید ارز را به شعب ارزی بانك ها داد كه البته نرخ خرید ارز در بانك ها بسیار پایین تر از بازار آزاد بود، اما به تدریج با افزایش نرخ خرید ارز در بانك ها این اختلاف كم شد تا جایی كه برخی روزها قیمت ارز در بانك بیشتر از بازار بود
در همین راستا، بانك ها امروز (هشتم اسفند) هر دلار آمریكا را ۱۲ هزار و ۹۱۶ تومان می خرند كه نسبت به روز گذشته با كاهش قیمت همراه می باشد. یورو هم در شعب ارزی بانك ها ۱۴ هزار و ۶۹۴ تومان خریداری می شود.
این در شرایطی است كه روز گذشته قیمت خرید دلار آمریكا در بانك ها ۱۲ هزار و ۹۶۵ تومان و یورو ۱۴ هزار و ۷۳۰ تومان بود.
بانك ها امروز نرخ خرید پوند انگلیس را كه روز گذشته ۱۷ هزار و ۲۶ تومان بود، ۱۷ هزار و ۱۰۶ تومان اعلام نموده اند كه بدین سان به رغم كاهش نرخ خرید دلار و یورو در بانك ها، قیمت خرید پوند با افزایش همراه شده است.

نرخ ارز در صرافی های مجاز
همینطور قیمت فروش هر دلار آمریكا در صرافی های مجاز بانك مركزی امروز ۱۳ هزار و ۳۰۰ تومان و قیمت خرید آن ۱۳ هزار و ۲۰۰ تومان است كه نسبت به روز گذشته كاهش ۵۰ تومانی دارد.
هر یورو هم در این صرافی ها امروز ۱۵ هزار و ۳۰۰ تومان خریداری می شود و ۱۵ هزار و ۴۰۰ تومان به فروش می رسد كه این قیمت ها كاهش ۲۰۰ تومانی قیمت یورو نسبت به روز گذشته را حكایت می كند.
شعب ارزی بانك های عامل ارز مسافرتی هم در صورت تكمیل بودن مدارك مسافران تا سقف ۵۰۰ یورو برای كشورهای همسایه و مشترك المنافع و تا سقف ۱۰۰۰ یورو برای سایر كشورها پرداخت می كنند كه نرخ فروش این ارز امروز ۱۵ هزار و ۴۳۲ تومان بدون احتساب كارمزد اعلام شده كه با احتساب كارمزد به حدود ۱۵ هزار و ۸۰۰ تومان می رسد.5.0 / 5
4155
1397/12/08
15:47:51
تگهای خبر: بازار , بانك , خرید , دلار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۳ بعلاوه ۳
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش