در بهمن ماه

تولید همه خودروها كاهش پیدا كرد

تولید همه خودروها كاهش پیدا كرد به گزارش میزان سنج طبق اعلام وزارت صنعت، معدن و تجارت تولید انواع خودرو در بهمن ماه سال جاری با كاهش ۵۹.۶ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل روبرو شده است.


به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، تولید انواع خودرو در بهمن ماه سال جاری به ۵۹ هزار و ۸۲ دستگاه رسیده كه نسبت به مدت مشابه پارسال كه ۱۴۶ هزار و ۴۲۴ دستگاه بوده، ۵۹.۶ درصد كاهش داشته است.
این آمار به تفكیك نوع خودرو بدین شرح است كه تولید انواع اتوبوس بیشترین كاهش تولید را در بهمن ماه سال جاری داشته است. بر این اساس در بهمن ماه امسال ۱۷ دستگاه اتوبوس تولید شده كه نسبت به تولید ۱۵۵ دستگاهی مدت مشابه سال گذشته، كاهش ۸۹ درصدی را تجربه كرده است.
همینطور تولید انواع كامیون، كامیونت و كشنده در بهمن ماه سال جاری به رقم ۲۵۲ دستگاه می رسد كه نسبت به تولید هزار و ۸۳۵ دستگاهی تولید شده در مدت مشابه سال گذشته، كاهش ۸۶.۳ درصدی داشته است.
در این مدت تولید انواع ون هم ۳۵ دستگاه بوده كه نسبت به بهمن ماه سال قبل كه ۱۳۳ دستگاه بوده است، ۷۳.۷ درصد كاهش تولید داشته است.
همینطور تولید انواع مینی بوس و میدل باس در بهمن ماه امسال ۷۳ دستگاه بوده است كه به نسبت تولید ۲۴۷ دستگاهی در بهمن ماه سال گذشته، كاهش ۷۰.۴ درصدی را تجربه كرده است.
علاوه بر این بر مبنای آمارهای اعلام شده تولید انواع سواری هم در بهمن ماه با كاهش ۶۰.۴ درصدی روبرو شده است. میزان تولید سواری در بهمن ماه امسال به ۵۴ هزار و ۹۶۵ دستگاه رسیده؛ در حالیكه میزان تولید آن در مدت مشابه سال قبل ۱۳۸ هزار و ۹۱۳ دستگاه بوده است.
كمترین كاهش تولید هم به مربوط به وانت است كه از پنج هزار و ۱۴۱ دستگاه در بهمن ماه سال قبل به سه هزار و ۷۴۷ دستگاه در بهمن امسال رسیده و كاهش ۲۷.۱ درصدی را تجربه كرده است.
آمار اعلام شده از جانب وزارت صنعت، معدن و تجارت نشان داده است كه هیچ نوع خودرویی در بهمن ماه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته، رشد تولید نداشته است.
همینطور تولید انواع خودرو در ۱۱ ماهه نخست سال جاری هم كاهش ۳۷.۸ درصدی داشته است؛ به گونه ای كه تولید انواع خودرو از یك میلیون و ۴۰۴ هزار و ۱۰۰ دستگاه در ۱۱ ماهه نخست سال قبل به ۸۷۳ هزار و ۲۴۳ دستگاه رسیده است.5.0 / 5
4266
1397/12/14
15:09:54
تگهای خبر: تجارت , تولید , دستگاه , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۵ بعلاوه ۳
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش