هزینه نخستین وعده غذایی سال نو چقدر است؟

هزینه نخستین وعده غذایی سال نو چقدر است؟ میزان سنج: با عنایت به افزایش قیمت محصولات مصرفی به خصوص اقلام خوراكی سبزی پلو ماهی با كوكو شب عید و رشته پلو به ترتیب قیمتی در حدود ۱۱۲ هزار و ۳۷ هزار تومان دارد.


به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، ایرانیان برای خیلی از آئین و روزهای سال مراسم های قابل توجهی برگزار می كنند كه حتی وعده های غذایی در آن از اهمیت قابل توجهی برخوردار می باشد. بطور مثال ایرانیان در نخستین روز سال نو به پخت و مصرف سبزی پلو و ماهی و رشته پلو می پردازند كه با عنایت به افزایش قیمت انواع محصولات به خصوص محصولات خوراكی به نظرمی رسد این دو غذا امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد قابل توجهی داشته است.
بررسی های ایسنا از سطح بازار حكایت از آن دارد كه هر كیلو برنج ایرانی قیمتی در حدود ۱۳ تا ۱۸ هزار تومان، گوشت چرخ شده بطور میانگین كیلویی ۱۰۰ هزار تومان، كشمش ۳۰ تا ۳۳ هزار تومان، رشته پلویی ۱۱ هزار تومان، سبزی پلو كیلوی ۶ هزار تومان، ماهی قزل آلا ۳۳ هزار تومان و ماهی سفید ۶۵ تا ۷۰ هزار تومان قیمت دارد.
یك حساب سرانگشتی بیان كننده آن است كه برای تهیه و پخت سبزی پلو ماهی و كوكو برای ۴ نفر با عنایت به ماهی قزل آلا و سفید باید ۶۷ هزار تومان تا ۱۲۷ هزار تومان هزینه كرد و برای پخت رشته پلو باید حدود ۳۷ هزار و ۵۰۰ تومان هزینه در نظر گرفت.5.0 / 5
4775
1398/01/01
10:57:22
تگهای خبر: بازار , قیمت , محصولات , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۲ بعلاوه ۴
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش