ارزش كالاهای وارداتی ۴ برابر كالاهای صادراتی !

ارزش كالاهای وارداتی ۴ برابر كالاهای صادراتی ! میزان سنج: رئیس كل گمرك متوسط قیمت هر تن كالای صادراتی را ۳۸۰ دلار و میانگین قیمت هر تن كالای وارداتی را حدود ۱۵۰۰ دلار اعلام نمود كه بر این اساس می توان گفت ارزش كالاهای وارداتی حدود چهار برابر كالاهای صادراتی مان است.


به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، مهدی میراشرفی در جمع مدیران ستادی و اجرایی گمركات به بیان برخی آمارها در حوزه تجارت خارجی كشور در سال ۹۷ پرداخت و اظهار داشت: سال قبل ۴۴/۴ میلیارد دلار صادرات و ۴۲/۶ میلیارد دلار واردات داشته ایم كه ۸۵ درصد از واردات را كالاهای واسطه ای و سرمایه ای بخش تولید تشكیل داده اند و اگر بتوانیم واردات را تسهیل نماییم، به رفع مشكلات بخش تولید كمك كرده ایم.
وی با اشاره به اینكه متوسط قیمت هر تن كالای صادراتی ایران ۳۸۰ دلار و میانگین هر تن كالای وارداتی حدود ۱۵۰۰ دلار است، اضافه كرد: در بحث صادرات بطور نسبی از خام فروشی فاصله گرفته ایم اما باید در این زمینه اقدامات مؤثرتری انجام دهیم.
میراشرفی همین طور با اشاره به اینكه پنج شریك اول تجاری ایران را كشورهای آسیایی همچون چین، عراق، امارات متحده عربی، افغانستان و كره جنوبی می سازند، بر ضرورت تقویت و توسعه تجارت با این كشورها تاكید كرد.
طبق اعلام گمرك، معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی اشاره كرد: با عنایت به اینكه در بحث توسعه تجارت، عراق در اولویت سیاست های تجاری ما قرار گرفته و پارسال حجم صادرات ایران به این كشور حدود ۹ میلیارد دلار بوده است، از مدیران گمركات اجرایی درخواست می شود در جهت تسهیل و روان سازی صادرات كالا تلاش بیشتری كنند.
رئیس كل گمرك در این زمینه به تصمیم گمرك برای ایجاد دروازه های مشترك با كشورهای همجوار همچون عراق اشاره نمود.5.0 / 5
4296
1398/01/20
14:52:47
تگهای خبر: تجارت , توسعه , تولید , دلار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۲ بعلاوه ۱
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش