رئیس اتاق بازرگانی ایران:

تفكیك وزارتخانه صمت مشكلی از اقتصاد ما حل نمی كند

تفكیك وزارتخانه صمت مشكلی از اقتصاد ما حل نمی كند به گزارش میزان سنج رئیس اتاق بازرگانی ایران اظهار داشت: ادغام یا تفكیك وزارتخانه صمت مشكل اقتصاد ما را حل نمی كند، مشكلات اقتصاد ما فراتر از این بوده و این است كه ما برای مسائل اقتصادی خود برنامه نداریم. این تفكیك مشكلی را از كشور حل نخواهد كرد.


غلامحسین شافعی در گفتگو با ایسنا- منطقه خراسان، در مورد تفكیك وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت، اظهار نمود: مشكلات ما فراتر از این است كه با تفكیك وزارتخانه حل شود. جای سوال است كه چگونه و بر مبنای چه كار كارشناسی این دو وزارتخانه در هم ادغام شده و با چه كار كارشناسی باردیگر قصد جداسازی آنرا دارند؟ هزینه های زیادی در ادغام این دو وزارتخانه تحمیل شده است.
وی با اشاره به اینكه ادغام یا تفكیك این وزارتخانه مشكل اقتصاد ما را حل نمی كند، تصریح كرد: مشكلات اقتصاد ما فراتر از این بوده و این است كه ما برای مسائل اقتصادی خود برنامه نداریم، این تفكیك مشكلی را از كشور حل نخواهد كرد.
شافعی اضافه كرد: بسیاری هم این نظر را دارند كه با عنایت به پیوستگی تجارت با صنعت، شاید ادغام آنها باعث می شد تا سیاست های تجاری و صنعتی بیشتر هماهنگ شوند، چونكه صنعت ما زمانی می تواند بالنده باشد كه ما به بازارهای جهانی راه پیدا كرده و محصولات صنعتی ما صادر شود.
رئیس اتاق بازرگانی ایران بیان كرد: در مورد تجارت هم زمانی می توانیم موفق شویم كه از تولید قوی برخوردار باشیم. به هر حال این تصمیم گرفته شده اما با این كارها مشكل اقتصاد ما حل نمی گردد، ما باید به اشكالات بنیادی اقتصاد خود فكر كرده و آنها را حل نماییم، نه اینكه با یك سری كارهای موقت بخواهیم بر مشكلات اقتصادی فائق بیاییم كه این امر امكان پذیر نیست.
وی افزود: در اتاق بازرگانی بسیاری موافق و بسیاری هم مخالف تفكیك وزارتخانه هستند. من رفع مشكل اقتصاد كشور، صنعت و صادرات را با اینگونه اقدامات مؤثر نمی بینم.
شافعی با اشاره به اینكه اتاق، پارلمان بخش خصوصی است، خاطرنشان كرد: موضع گیری های اصلی اتاق این است كه این طرح در صحن علنی هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی ایران مطرح می شود، مخالفان و موافقان در این خصوص صحبت كرده و رأی گیری كلی انجام می شود.
رئیس اتاق بازرگانی ایران تصریح كرد: در دور قبل كه تفكیك این وزارتخانه عنوان شد، نظر كلی اتاق موافق این تفكیك نبود. در شرایط حاضر پس از اینكه نظر هیأت نمایندگان اتاق های كشور را گرفتیم، حتما این نظر را رسماً اعلام خواهیم كرد.5.0 / 5
4173
1398/02/02
22:41:15
تگهای خبر: بازار , تجارت , تولید , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۸ بعلاوه ۳
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش