كاهش زخم پا و قطع عضو در دیابتی ها با كفش طبی ساخت محققان دانشگاهی

كاهش زخم پا و قطع عضو در دیابتی ها با كفش طبی ساخت محققان دانشگاهی به گزارش میزان سنج پژوهشگران دانشگاه آزاد اسلامی تبریز دستگاهی ساخته اند كه سبب كاهش احتمال ایجاد زخم پا در دیابتی ها، كاهش قطع عضو مربوط به این عارضه و صرفه جویی اقتصادی می شود.


به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، میثم امینی، عضو باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی تبریز با بیان این خبر اضافه كرد: این وسیله برای كارمندان و كارگرانی كه به مدت طولانی سرپا بوده و مبتلا به بیماری دیابت هستند، كاربرد دارد.
امینی با بیان این كه زخم پا كه در اثر دیابت عارض می شود، شایع ترین ضایعه برای افراد مبتلا به این بیماری است، بیان كرد: این وسیله كه به صورت كفش طبی هوشمند طراحی شده، می تواند در طول مدت استفاده، فشارهای وارده بر نقاط مختلف پا را اندازه گیری كرده و در صورت بالابودن فشار از میزان استانداردهای تعریف شده با دادن اخطار فرد را آگاه كند تا موقعیت و وضعیت ایستادن یا راه رفتن خویش را تغییر دهد.
وی تصریح كرد: در طراحی و ساخت این وسیله از یك مدار و چند حسگر الكترونیكی فشارسنج استفاده شده و یك سیستم گردش هوای خنك در كف آن تعبیه شده است.
وی كاهش احتمال ایجاد زخم پا در دیابتی ها، كاهش قطع عضو مربوط به این عارضه، صرفه جویی اقتصادی، داشتن خاصیت درمانی و افزایش كارآیی و بهره مندی خوب از زندگی را از مزایای این دستگاه دانست.
بر طبق این گزارش، كفش طبی پیش گیرنده از مبتلا شدن به زخم دیابتی در افراد مبتلا به این بیماری با قابلیت مونیتورینگ وضعیت پا عنوان اختراع میثم امینی و همكارانش است. وی با همكاری عباس بشیرزاده، قاسم فكورزاده، خلیل كالاوانی، مهدیه مطیعی، یاسمن تمری و ریاض علایی كلاجاهی موفق به ساخت این وسیله شده است.
امینی عضو باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی تبریز توانست مقام دوم مسابقات جهانی اختراعات ژنو سوئیس در سال ۲۰۱۹ را به خود اختصاص دهد. نمایشگاه اختراعات ژنو سوئیس یكی از بزرگ ترین رویدادهای جهانی است كه سالانه برگزار می گردد و به صورت انحصاری به اختراعات اختصاص می یابد.5.0 / 5
4824
1398/02/23
15:54:09
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۳ بعلاوه ۲
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش