تولید محتوا چیست و چه مزایایی برای سایت دارد

تولید محتوا چیست و چه مزایایی برای سایت دارد به گزارش میزان سنج آیا می دانید تولید محتوا چیست و چه مزایای برای سایت دارد؟ خدمات تولید محتوا چیست و برای چه كسانی مناسب است؟ قیمت تولید محتوا در ایران چه قدر است؟به گزارش میزان سنج به نقل از مهر، محتوا یكی از بخش های ضروری هر سایتی پس از طراحی سایت است. اگر سایت را به یك انسان تشبیه نماییم، محتوا حكم قلب آنرا دارد. شاید این جمله كمی سنگین باشد. اما با یك جستجو ساده در بین صفحات اینترنت خواهید دید كه تعداد زیادی از كسب و كارهای اینترنتی بسیار موفق، كار و فعالیت خویش را با عرضه محتواهای جذاب شروع كردند. اما منظور از تولید محتوا چیست؟ یك محتوا پرارزش چه فوایدی برای سایت خواهد داشت؟ خدمات تولید محتوا در چه زمانی می توانند به كمك یك كسب و كار اینترنتی بیایند؟ آیا محتوا فقط مختص سایت های اینترنتی است؟
محتوا چیست؟
محتوا به ساختارهای گفته می شود كه دارای مفهوم و مفاهیم خاص هستند و می توانند پیغامی را به مخاطب منتقل كنند. این ساختارها در چارچوب متن، تصویر، ویدیو و صوت طراحی می شوند. نمونه های این عناصر را می توانید در رسانه های مختلف، شبكه های اجتماعی و سایت های اینترنتی مشاهده كنید.
در سایت های اینترنتی محتواهای متنی بیشترین كاربرد را دارند اما در شبكه های اجتماعی سایر انواع محتوا به كار گرفته می شود. هم اكنون محتوا اینستاگرام را تصویر، ویدیو و متن تشكیل می دهد. زمانی كه از تولید محتوا نام برده می شود، منظور ساخت و طراحی محتواهایی است كه با هدف خاصی به كار گرفته می شود.
تولید محتوا سایت
در سایت های اینترنتی، كاربران به وسیله محتواها جذب می شوند. موتورهای جستجو همچون گوگل از راه محتواهای یك سایت، آنرا به كاربران معرفی می نمایند. ازاین رو داشتن یك محتوا جذاب برای موفقیت یك سایت الزامی است. از دیگر مزایا تولید محتوا سایت می توان به موارد زیر اشاره كرد:
محتوا بهترین راه برای جلب اعتماد كاربران است. استفاده ازمحتواهای مفیدی كه می تواند نیاز كاربران را رفع نماید، سبب افزایش اعتماد كاربران به یك سایت خواهد شد.
۱- محتوا بهترین راه ارتباط یك سایت با مشتریان و كاربران هدف است
۲- تولید محتوا پرارزش یكی از بهترین نشانه های فعالیت و رشد یك سایت است
۳- با كمك محتواسازی حرفه ای، اعتبار یك سایت افزایش می یابد
۴- محتوا بهترین راه تبلیغ و معرفی یك سایت است
۵- محتوا سبب توجه موتورهای جستجو به یك سایت خواهد شد
۶- محتوا زبان گفتگو شما با مخاطبان و كاربران سایت است
۷- محتوا، كاربران وفادار برای سایت می سازد
۸- برندسازی از راه محتوا حرفه ای راحت تر انجام می شود
۹- تولید محتوا برای اینستاگرام
تولید محتوا برای هر شبكه اجتماعی، سایت، كسب و كار و رسانه ای باید طبق اصول خاصی صورت گیرد. برای شبكه اجتماعی مهمی همانند اینستاگرام كه حجم زیادی از كاربران اینترنتی را به خود جذب كرده است، تولید محتوا تصویری و ویدیویی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. خیلی از كسب و كارهای موفق با استفاده از تولید محتوا برای اینستاگرام توانسته اند خویش را بهتر معرفی كنند. از طرفی در چنین شبكه اجتماعی، ارتباط با مشتریان هدف بسیار آسان تر است. این محتوا می تواند حجم زیادی از كاربران را به سایت هم هدایت كند.

تولید محتوا متنی
تولید محتوا متنی یكی از كم هزینه ترین شیوه های تبلیغ و معرفی سایت های اینترنتی است. محتواهای متنی تبلیغی، آموزشی، عمومی و تخصصی می تواند بگونه ای صورت گیرد كه نه تنها كاربران بلكه موتورهای جستجو را به سایت بكشاند. این نوع محتوا سبب به روز شدن مرتب سایت خواهد شد. خدمات تولید محتوا متنی با عنایت به حوزه فعالیت، تعداد كلمات هر مطلب، رعایت اصول سئو، میزان تخصصی بودن محتوا، كیفیت نگارش، كاربر پسند بودن و حجم محتواها، عرضه می گردد.
ویژگی های یك محتوا خوب برای سایت
محتوا سایت دقیقاً مشابه یك شمشیر دولبه عمل می كند. به همان اندازه كه یك محتوا نو می تواند برای یك سایت مفید باشد، وجود محتواهای كپی شده و بی كیفیت می تواند به سئو سایت صدمه برساند. موتورهای جستجو، خصوصاً گوگل بر روی محتواهای كپی حساس هستند و بلافاصله سایت هایی با این نوع محتوا را پنالتی می كنند.
از این رو لازم است بعضی از خصوصیت های محتوا استاندارد را معرفی كنیم:
۱- یك محتوا خوب با لحنی ساده و روان نوشته می شود. نوع نوشتار آن با عنایت به ساختار سایت و هدف آن در نظر گرفته می شود
۲- یك محتوا استاندارد كامل و جامع است. یعنی می تواند تمام مفاهیم را منتقل و همه نیازهای كاربر را رفع كند
۳- دارای ساختار زیبا، منسجم و بهم پیوسته است.
۴- تمام اصول سئو محتوا در آن رعایت شده است.
۵- كاربر پسند است و به آسانی می تواند با كاربر ارتباط برقرار كند
۶- یك محتوا استاندارد طبقه بندی شده است
۷- یك محتوا تاثیر گذار به صورت مرتب به روز می شود و اطلاعات آن به روز است
۸- احساسات مخاطب و كاربر را درگیر می كند
۹- خلاقانه و تاثیر گذار است
خدمات تولید محتوا با همیار توسعه
اگرچه تولید محتوا می تواند كار ساده ای باشد اما صاحبان سایت ها اغلب به علت نداشتن مهارت كافی یا زمان، از آن غافل می مانند. با وجود فوایدی كه یك محتوا استاندارد می تواند برای یك سایت داشته باشد، استفاده از خدمات تولید محتوا به شدت سفارش می شود.
چنانچه كسب و كاری اینترنتی خویش را راه اندازی كرده اید و قصد دارید در بین سایت های دیگر نتایج خوبی كسب كنید، همیار توسعه با عرضه محتواهای متنی، تصویری، ویدیویی و صوتی آماده خدمت رسانی به شما عزیزان است. در این راستا با تعیین استراتژی تولید محتوای حرفه ای و محتواهای سئو شده، كسب نتایج مورد نظر را برای شما تضمین می نماید. این مطلب، یك خبرآگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.


منبع:

5.0 / 5
4531
1398/03/21
14:26:26
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۲ بعلاوه ۳
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش