در حاشیه جلسه دولت؛

وزیر جهاد كشاورزی: هزینه تولید دامداران افزایش یافته است

وزیر جهاد كشاورزی: هزینه تولید دامداران افزایش یافته است به گزارش میزان سنج وزیر جهاد كشاورزی با اشاره به اینكه تولید محصولات لبنی در كشور بیشتر شده است، اظهار داشت: سازمان پشتیبانی از مصرف كننده باید قیمت تمام شده شیر را تعیین كرده و آنرا ابلاغ كند. در بازار هم باید نظارت بیشتری وجود داشته باشد.


به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، محمود حجتی در حاشیه جلسه امروز هیأت دولت در جمع خبرنگاران درباره علل افزایش قیمت لبنیات، اظهار نمود: تولید لبنیات ما بیشتر شده است و دامداران شیر را بر مبنای قیمت سازمان پشتیبانی از مصرف كننده عرضه می كند، اما باید در بازار نظارت بیشتری وجود داشته باشد.
وی افزود: هزینه تولید دامداران افزایش یافته است. آیا دامداران می توانند محصول خویش را زیر قیمت تولید شده عرضه كنند؟ ۲۶ درصد هزینه های تولید شیر مربوط به هزینه های نهاده هایی است كه از خارج از كشور وارد می شود و ۷۴ درصد هزینه ها هم مربوط به مسائلی مثل حقوق كارگر یا قیمت یونجه و ذرت و علوفه است كه وقتی این هزینه ها بالا می رود، هزینه دامدار هم افزوده می شود.
وی افزود: اگر ارز ۴۲۰۰ تومانی برای واردات نهاده های دامی داده نمی شد قیمت محصولات لبنی افزایش بیشتری داشت، البته سازمان پشتیبانی از مصرف كننده باید بررسی كند كه قیمت تمام شده شیر چقدر است و باید قیمت تعیین شده را ابلاغ كند.5.0 / 5
4486
1398/03/29
15:07:54
تگهای خبر: بازار , تولید , دولت , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۲ بعلاوه ۴
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش