نهاوندیان عنوان كرد

اقامت ۵ ساله برای اتباع خارجی به شرط سرمایه گذاری ۲۰۰ هزار دلاری

اقامت ۵ ساله برای اتباع خارجی به شرط سرمایه گذاری ۲۰۰ هزار دلاری میزان سنج: معاون اقتصادی رئیس جمهوری با اشاره به اعطای مجوز اقامت پنج ساله به اتباع خارجی در كشور اظهار داشت: چنانچه فردی 200 هزار دلار سرمایه گذاری كند از این مزایا بهره مند می شود.


به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، محمد نهاوندیان در نشست با فعالان اقتصادی و مدیران اداری شهرستان و منطقه آزاد چابهار اظهار نمود: اصل ۴۴ مورد تاكید مقام معظم رهبری است و باید با بازتعریف وظایف و راهبردها در این زمینه تسهیل شود.
وی بیان كرد: مناطق آزاد پیشران توسعه هستند و می توانند به توسعه بخش خصوصی كمك كنند.
معاون رئیس جمهوری در ادامه اظهار داشت: ستاد تجارت با افغانستان راه اندازی شده و بزودی ستاد تجارت با پاكستان نیز راه اندازی می شود تا بتوان قسمتی از مشكلات صادر كنندگان و واردكنندگان را برطرف كرد.
نهاوندیان اظهار نمود: باید در مناطق آزاد شاهد تسهیل و توسعه تجارت باشیم تا سبب برقراری ثبات اقتصادی شود.
وی افزود: واردات در مقابل صادرات طرح بسیاری خوبی است كه در استان سیستان و بلوچستان تجار می توانند با پاكستان و افغانستان مبادلات تجاری داشته باشند و نیازهای مصرف كنندگان دو طرف را برطرف كنند.
معاون هماهنگی و امور اقتصادی رئیس جمهوری اظهار داشت: باید منافع همسایه ها را نیز در تجارت و اقتصاد در نظر بگیریم تا به توسعه اقتصادی و امنیت پایدار منجر شود.
نهاوندیان اشاره كرد: تجار و سرمایه گذاران افغانستان تمایل زیادی برای حضور در ایران دارند كه باید زمینه حضور آنان را فراهم نمود.
وی با اشاره به اعطای مجوز اقامت پنج ساله به اتباع خارجی در كشور اشاره كرد: چنانچه فردی ۲۰۰ هزار دلار سرمایه گذاری كند از این مزایا بهره مند می شود.
وی اظهار داشت: تمام موارد مطرح شده از طرف تجار و سرمایه گذاران برمبنای اولویت پیگیری می شود و تصمیمات خوبی برای حل مشكلات این استان در مركز كشور گرفته خواهد شد.
نهاوندیان بر رفع موانع تولید و صادرات در منطقه آزاد چابهار نیز تاكید و اشاره كرد: توجه به تجارت و ترانزیت سبب توسعه این منطقه می شود.
معاون هماهنگی و امور اقتصادی رئیس جمهوری همین طور تصریح كرد: نوسان های ارزی مشكلات زیادی را برای كشور و تجار به وجود آورده است.
منبع:

5.0 / 5
4226
1398/04/05
12:54:28
تگهای خبر: تجارت , توسعه , تولید , دلار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۶ بعلاوه ۴
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش