لاریجانی: در این شرایط نباید به دیپلماسی كشور برای تعجیل فشار آورد

لاریجانی: در این شرایط نباید به دیپلماسی كشور برای تعجیل فشار آورد میزان سنج: رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در این شرایط نباید به دیپلماسی كشور فشار آورد كه با عجله كار كند وقتی كسی می خواهد ستم كند با ظرفیت های مختلف باید جلوی او را گرفت؛ بدین سبب تصور نشود كه در شرایط فعلی نمی خواهیم از ظرفیت دیپلماسی استفاده نمائیم.


به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، علی لاریجانی در مراسم تجلیل از صنعتگران نمونه استان البرز كه امروز (چهارشنبه ۲۶ تیرماه) در ساوجبلاغ برگزار شد، اظهار داشت: این برای البرز افتخار است كه قطب تولید كشور باشد، البرز این خاصیت را دارد و تنوع قومی در كنار آن ارزش هایی است كه می تواند در كنار تولید ارزش ایجاد كند.
لاریجانی اضافه كرد: زمانی كه در مجلس تصمیم به استان شدن البرز گرفته شد با لحاظ این مساله بود.
وی افزود: اینكه امروز كارآفرینان برخی پیشرفت ها را بر شمردند و كاستی ها را هم البته بیان نمودند نشان داد كه این حركت زاینده است.
وی با اشاره به اینكه سه نماینده البرز، نمایندگانی پر تلاش و موثر در مجلس هستند اضافه كرد: بدین سبب جای نگرانی برای تولیدگران نیست.
لاریجانی اشاره كرد: امروز یكی از تولیدگران پرسید كه آیا اینكه امسال سال رونق تولید است را باور دارید، این سوال خوبی است و همه باید به این دقت كنیم و اگر از خودمان این سوال را بپرسیم همه چیز خوب می شود.
رئیس مجلس شورای اسلامی اشاره كرد: این روحیه در كشور ارزش دارد كه ما روی پای خودمان بایستیم و تولید كننده باشیم و با مشكلات مبارزه نماییم، این طور نیست كه كشورهای دیگر مشكل نداشته باشند و هر كشوری به فراخور خود مشكلاتی دارند.
وی ادامه داد: مشكل ما بخشی مربوط به تحریم ها و بخشی مربوط به مشكلات اقتصادی مزمن است كه از قبل وجود داشته است.
لاریجانی اشاره كرد: وضعیتی كه آمریكایی ها به وجود آورده اند برای كل دنیا وحشتناك است. برای اروپا، چین، روسیه، آمریكای لاتین و … هر كدام مشكلاتی به وجود آورده است.
وی افزود: ترامپ رفتار بیمارگونه ای دارد كه توییت روز گذشته وی برای خانم های رنگین پوست در كنگره از همین رفتار ناشی شده است.
وی افزود: با همین رفتار برای ایران هم مزاحمت به وجود آورده البته برخی كشورهای منطقه هم در این زمینه به او پول داده و تحریك كرده اند.
لاریجانی با اشاره به اینكه سوال این است كه آیا همه مشكلات ما از تحریم است، اظهار داشت: اگر اقتصاد كشور زاینده نباشد این مشكلات را دارد این مشكلات درونی است البته معتقدم كه باید مراودات بین المللی داشته باشیم ولی ما از ظرفیت نیروی انسانی خودمان خوب استفاده نكرده ایم. ما این همه فارغ التحصیل داریم وقتی كارخانجات میل به واردات پیدا می كنند این مشكل را برای ما بیشتر می كند.
وی ادامه داد: ما اگر در كشورمان اختلالی در سال قبل داشتیم به خاطر این بود كه در اقتصاد بلوغ به وجود نیامده است، این ضعف باید جبران شود و نقش اصلی در آنرا كارآفرینان دارند دولت باید بستر را فراهم آورد چون دولت تولید كننده خوبی نیست.
وی با اشاره به اینكه من تردید نداریم ایرانیان با هوش خود بر این مشكل فائق می آیند اظهار داشت: اگر متحد باشیم موفق خواهیم بود فشارهایی كه در بیرون از كشور وارد می شود اگر از زمان درست استفاده نمائیم حل خواهد شد.
وی افزود: ما در این شرایط چاره ای جز مقاومت نداریم، امكان دارد سوال ایجاد شود كه چرا دیپلماسی نمی تواند این مشكلات را حل كند، دیپلماسی به فكر حل مشكل هست اما گاهی باید فشار را تحمل كند این طور نیست كه در كشور بن بست برای حل مشكلات داشته باشیم.
این نماینده مجلس افزود: نباید عجله كرد اگر منافع ملی كشور را دنبال می نماییم امروز روزی نیست كه در مقابل فشار آنها مقاومت نكنیم، بایت مقاومت نماییم تا آنها بفهمند موفق نیستند، در این یكسال ایرانیان نجابت خودرا نشان دادند.
وی ادامه داد: مگر ترامپ توانست نفت ایران را صفر كند؟ ما از ظرفیت های مختلف استفاده كردیم و خوشبختانه بقیه كشورها هم به این نتیجه رسیدند كه باید به نحوی مقابل آمریكا بایستد.
وی اظهار نمود: مگر نگفتند ایران ۴۰ سالگی را نمی بیند آیا موفق شدند؟ این موفقیت ایران بود كه این مرد رذل را سر جای خود نشاند.
وی افزود: در این شرایط نباید به دیپلماسی كشور فشار آورد كه با عجله كار كند وقتی كسی می خواهد ستم كند با ظرفیت های مختلف باید جلوی او را گرفت؛ بدین سبب تصور نشود كه در شرایط فعلی نمی خواهیم از ظرفیت دیپلماسی استفاده نمائیم.
لاریجانی اشاره كرد: همه در حال كوشش برای رستگاری شرایط كشور هستند البته گاهی دعواهای سیاسی در كشور افكار را مشوش می كند، در منافع كشور نباید دعواهای حیدری نعمتی ایجاد كرد باید اختلاف ها را حل و اراده ها را به مسیر اصلی معطوف كرد.
وی در بخشی دیگر به مشكلات ارزی اشاره و اعلام نمود: من از تك نرخی شدن ارز دفاع می كنم و فكر می كنم دونرخی بودن زمینه سوءاستفاده را به وجود می آورد. بااینكه این تصمیمات در شرایط اضطراری گرفته شده اما این پیگیری خواهد شد.
لاریجانی درباب پرداخت یارانه ها هم اعلام نمود: نوع پرداخت كمك و یارانه باید به نحوی باشد كه خللی پیش نیاید، قبول دارم كه این سوبسیدها هم فسادزادست و هم موجب واردات می شود بنا بر این مركز پژوهش ها برای آن به چاره ای رسیده است.
وی ادامه داد: سران كشور به درستی به این نتیجه رسیدند كه ارز را باید كنترل كنند، اما این باید چارچوبی داشته باشد چون منابع ما نامحدود نیست و این باید در اولویت ها هزینه شود.
وی ادامه داد: امروز شرایط بهتر شده و آرام آرام می توان شرایط را بهبود داد.
لاریجانی اشاره كرد: در مورد معوقات مالیاتی و بانكی روز گذشته جلسه ای كه برای رونق تولید داشتیم درباره این بحث كردیم در مورد معوقات تامین اجتماعی قرار شده فرصت داده شود، درست است كه بعضی از مسائل معوقات مطابق قانون است اما باید دست تولید كننده واقعی را بگیریم.
منبع:

5.0 / 5
4421
1398/04/26
16:06:14
تگهای خبر: بانك , تولید , دولت , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۷ بعلاوه ۲
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش