در گزارش میزان سنج اعلام شد

افزایش ۸۰ هزارتومانی قیمت چای خارجی

افزایش ۸۰ هزارتومانی قیمت چای خارجی به گزارش میزان سنج رئیس اتحادیه بنكداران با اشاره به اینكه قیمت چای خارجی در هركیلوگرم ۸۰ هزارتومان افزایش یافته است، اظهار داشت: حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی از واردات این كالا و اختصاص ارز نیمایی برای آن دلیل این امر است.


محمد آقاطاهر در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به افزایش قیمت چای در بازار اظهار داشت: دلیل این مساله حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی از واردات چای و اختصاص ارز نیمایی برای واردات آن بوده است. وی ادامه داد: بر همین مبنا از ۱۵ خردادماه تمام محموله های چای كه در گمرك بودند با ارز نیمایی ترخیص شدند. این فعال بخش خصوصی افزود: قیمت چای خارجی ۵۰۰ گرمی از ۲۹ هزار و ۹۰۰ تومان به ۶۹ هزار و ۹۰۰ تومان رسیده به عبارتی چای خارجی در نیم كیلوگرم ۴۰ هزارتومان و در یك كیلوگرم ۸۰ هزارتومان افزایش قیمت داشته است. آقاطاهر با اشاره به اینكه چای ایرانی هم افزایش قیمت جزئی و معقولی داشته است، اظهار داشت: دقیقاً میزان این افزایش قیمت را نمی دانم چون چای ایرانی بیشتر در شمال خرید و فروش می شود.
به قول وی چای ایرانی به كشور تركیه كه خواستار این نوع چای است صادر می شود. آقاطاهر اظهار داشت: این اتفاق خوبی است چونكه سبب می شود چای های داخلی صادر شود و سنواتی نشود. وی درباره اینكه آیا احتمال كاهش قیمت چای در بازار وجود دارد؟، افزود: اگر قیمت ارز نیمایی كاهش پیدا كند و محصول جدید وارد شود احتمال این امر هست. آقاطاهر درباره اینكه چرا با وجود كاهش قیمت دلار قیمت چای پایین نیامده است هم اظهار داشت: هیچ مواد غذایی با ارز آزاد وارد نمی گردد. واردات یا با ارز ۴۲۰۰ تومانی انجام می شود و یا ارز نیمایی. در نتیجه كاهش قیمت دلار در بازار آزاد نمی تواند تأثیری روی قیمت این محصولات داشته باشد.

5.0 / 5
4191
1398/05/01
17:44:15
تگهای خبر: بازار , خرید , دلار , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۹ بعلاوه ۵
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش