در كمیسیون مبارزه با قاچاق كالا و ارز كردستان مطرح شد؛

دستگیری 766 متهم قاچاق در كردستان

دستگیری 766 متهم قاچاق در كردستان به گزارش میزان سنج دبیر كمیسیون مبارزه با قاچاق كالا و ارز كردستان اظهار داشت: ارزش ریالی كالاهای مكشوفه قاچاق استان در چهار ماهه اول امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل 22 درصد افزایش داشته است.


به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، علی خداویسی روز پنج شنبه در چهارمین جلسه اصلی كمیسیون مبارزه با قاچاق كالا و ارز استان كردستان كه در سالن شهدای گمنام استانداری برگزار شد، به عرضه آمار كشفیات كالای قاچاق استان طی چهار ماهه اول امسال پرداخت و اعلام نمود: میزان كشفیات پارچه قاچاق 530 درصد، چای 471 درصد، لوازم صوتی و تصویری 245 درصد، دارو 189 درصد، گوشی تلفن همراه 130 درصد، فرآورده های نفتی 88 درصد، سلاح جنگی 49 درصد و تجهیزات دریافت ماهواره 11 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشته است.
خداویسی همینطور از كاهش 14 درصدی كشفیات لوازم آرایشی و بهداشتی در استان اطلاع داد و اظهار داشت: میزان كشفیات سیگار قاچاق 33 درصد، مشروبات الكلی 53 درصد، برنج 77 درصد و احشام 90 درصد در چهارماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل كاهش داشته است.
وی تعداد پرونده های تشكیل شده امسال را 985 فقره عنوان نمود و اضافه كرد: امسال تعداد این پرونده ها نسبت به چهار ماهه سال قبل 15 درصد كاهش داشته است.
دبیر كمیسیون مبارزه با قاچاق كالا و ارز كردستان تصریح كرد: در چهار ماهه امسال 24 باند قاچاق در استان متلاشی شده و 766 نفر متهم هم در این رابطه دستگیر شده اند. ارزش ریالی كالاهای مكشوفه قاچاق استان امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل 22 درصد افزایش داشته است.
استاندار كردستان اظهار داشت: ۷۰ میلیارد تومان اعتبار برای ساماندهی مرز باشماق پیشبینی شدە است.
به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، بهمن مرادنیا روز پنج شنبه در چهارمین جلسه اصلی كمیسیون مبارزه با قاچاق كالا و ارز استان كردستان كه در سالن شهدای گمنام استانداری برگزار شد، اظهار نمود: هفته گذشته با وزیر راه و شهرسازی جلسه داشتیم كه برپایه طرحی كه اداره كل راهداری آماده كرده بود، برای ساماندهی مرز باشماق ۷۰ میلیارد تومان اعتبار پیشبینی شد.
وی ادامه داد: وزیر راه دستور دادند كه سازمان حمل و نقل و راهداری به سرعت این طرح را اجرایی كند و ما هم از همه دستگاه های استان می خواهیم كه به اجرایی شدن هرچه زودتر این طرح كمك كنند.
استاندار كردستان عنوان كرد: جلسه دیگری هم این هفته در وزارت كشور در مورد مرزهای استان داشتیم كه بحث دستگاه ایكس ری مرز باشماق عنوان شد و خوشبختانه این دستگاه تعمیر و بازسازی شده و الان فعال است.
وی افزود: همینطور بحث افزایش نیروی انسانی را در گمرك مرز باشماق مطرح كردیم كه كاری زمانبر است و هنوز مجوزهای لازم برای آن صادر نشده است، اما گمركات استان با همكاری سازمان مدیریت و برنامه ریزی می تواند نیروهایی را به صورت موقت در این نقطه به كارگیری كند.
مرادنیا از سازمان اموال تملیكی خواست كه كالاهای خوراكی و بهداشتی موجود در انبارهایشان را كه تاریخ مصرف دارند هرچه زودتر تعیین تكلیف كنند.
معاون حمل و نقل اداره كل راهداری و حمل و نقل جاده ای كردستان هم در ادامه این جلسه اظهار نمود: طرح ساماندهی مرز باشماق كه از سال قبل به اداره راهداری واگذار شده هم اكنون فاز اول مطالعات آن انجام شده است.
عبدالرحمن حسینی تصریح كرد: برای شروع و اجرای این طرح 110 میلیارد تومان اعتبار موردنیاز است.

فرمانده انتظامی استان كردستان اظهار داشت: در چهار ماهه اول امسال 24 باند قاچاق در استان كردستان متلاشی شده است.
به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، سردار علی آزادی روز پنج شنبه در چهارمین جلسه اصلی كمیسیون مبارزه با قاچاق كالا و ارز استان كردستان كه در سالن شهدای گمنام استانداری برگزار شد، با اشاره به اینكه یكی از مأموریت های اصلی نیروی انتظامی مقابله با قاچاق عمده است، اظهار نمود: امسال در این راستا تعداد پرونده های قاچاق مكشوفه بالای 500 میلیون تومان نسبت به مدت مشابه سال قبل 26 درصد افزایش داشته است.
وی ادامه داد: ارزش ریالی كالاهای مكشوفه استان در چهار ماهه اول امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل 22 درصد افزایش داشته است.
فرمانده انتظامی استان كردستان عنوان كرد: در مدت مذكور میزان كشفیات چای، لوازم صوتی و تصویری، دارو، گوشی تلفن همراه، فرآورده های نفتی، سلاح جنگی و تجهیزات دریافت ماهواره نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشته است.
وی اعلام نمود: در بخش كشفیات لوازم آرایشی و بهداشتی، سیگار، مشروبات الكلی، برنج و احشام در چهارماهه اول امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل كاهش داشته ایم.
سردار آزادی تعداد پرونده های تشكیل شده امسال را 985 فقره عنوان نمود و اضافه كرد: در چهار ماهه امسال 24 باند قاچاق در استان متلاشی شده است.
وی تصریح كرد: 10 درصد تعداد متهمان دستگیر شده استان كاهش داشته كه دلیل آن برخورد با قاچاق عمده و پرونده های بالای 500 میلیون تومان بوده است.
مدیركل میراث فرهنگی كردستان هم اظهار داشت: امسال دو مورد كشفیات اشیای تاریخی قاچاق در شهرهای بانه و سنندج داشته ایم.
به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، محسن علوی روز پنج شنبه در چهارمین جلسه اصلی كمیسیون مبارزه با قاچاق كالا و ارز استان كردستان كه در سالن شهدای گمنام استانداری برگزار شد، اظهار نمود: خوشبختانه با همكاری مجموعه انتظامی استان از سال 95 در بحث خروج اشیای قاچاق از مرزهای استان، كشفیات بسیار محدودی را داشته ایم.
وی ادامه داد: در اسفندماه سال 95 سه جلد كتاب تاریخی در مرز استان توقیف شد و امسال هم دو مورد كشفیات اشیای تاریخی در شهرهای بانه و سنندج داشته ایم.
مدیركل میراث فرهنگی كردستان در توضیح این دو مورد كشفیات كالای تاریخی قاچاق اظهار داشت: در شهر بانه یك شخص غیربومی 30 قلم اشیای تاریخی قاچاق را به همراه خود داشته كه مشخص شد 20 قلم آن اصلی بوده است و یك مورد كشفیات شهر سنندج هم 38 عدد سكه مربوط به دوره سلوكی بوده كه در اردیبهشت ماه سال جاری كشف شده است.
معاون بازرگانی سازمان صنعت و معدن كردستان هم در ادامه این جلسه اظهار نمود: از سال 95 سامانه جامع انبارها و مراكز نگهداری كالاها با هدف شفاف سازی در توزیع كالا و فعالیت های اقتصادی و تولیدی و مبارزه با قاچاق كالا آغاز به كار كرده كه این سامانه اطلاعات خویش را هم به صورت خوداظهاری و هم بنابر لزوم از راه سامانه های دیگری دریافت می كند.
معاون بازرگانی سازمان صنعت و معدن كردستان تصریح كرد: انبارهای تایید شده استان در گذشته 565 واحد بود كه حالا به 887 واحد رسیده و در كل 322 واحد به مجموع واحدهای سالم و فعال استان اضافه شده است.
وی پیشنهاد كرد كه تا آخر شهریورماه به واحدهای در حال انتظار فرصت داده شود تا وضعیت خویش را روشن كنند.


5.0 / 5
4282
1398/05/04
14:23:14
تگهای خبر: تولید , دستگاه , سازمان , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۹ بعلاوه ۴
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش