ردپای مزون های خانگی در ترویج مانتوهای غیرمتعارف

ردپای مزون های خانگی در ترویج مانتوهای غیرمتعارف میزان سنج: عضو هیئت مدیره اتحادیه صنف تولیدكنندگان و فروشندگان پوشاك تهران از برخورد این اتحادیه با آنچه او ˮمحصولات مشكل دار در زمینه عفاف و حجابˮ می خواند آگاهی داد و اظهار داشت كه در دو ماه گذشته فروش مانتوهای جلوباز 80 درصد كاهش داشته است.


مجید افتخاری در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به عضویت ۲۰ هزار واحد تولید و توزیع در اتحادیه صنف تولیدكنندگان و فروشندگان پوشاك تهران اظهار نمود: اتحادیه صنف تولیدكنندگان و فروشندگان پوشاك تهران همیشه نظارتی پیوسته بر فروش محصولاتی كه "از لحاظ حجاب و عفاف گرفتار مشكل هستند" داشته، اما در شرایط فعلی كه برخی پوشش ها "خارج از عرف و چارچوب" شدند و گرفتار نوعی بحران هستیم، این اتحادیه با همكاری دادستانی و اماكن نیروی انتظامی تهران از حدود دو ماه پیش طرح مشتركی را شروع كردیم.
وی اضافه كرد: تقریباً همه واحدها در سطح شهر بازرسی شدند؛ بعضی از آنها تذكر دریافت نمودند و برخی نیز پلمپ شدند. بطوریكه مشاهدات میدانی نشان داده است با اقدام تولیدكنندگان برای دوختن دكمه و غزن برای مانتوها، بیشتر از ۸۰ درصد مانتوهای جلوباز در سطح فروشگاه ها كم تر شده است.
عضو هیئت مدیره اتحادیه صنف تولیدكنندگان و فروشندگان پوشاك تهران انجام نظارت با این شدت را بی سابقه خواند و اظهار داشت: مناطقی در سطح شهر وجود دارد كه هر روز از طرف این اتحادیه مورد بازرسی قرار می گیرند.
عضو هیئت مدیره اتحادیه صنف تولیدكنندگان و فروشندگان پوشاك تهران با بیان این كه جریان تولید و انتشار مد در دنیا تابع قوانین و نظریه های مشخص است، اشاره كرد: جریان مد در دنیا طی برگزاری هفته های مد تولید می شود، اما در ایران مزون های خانگی كه معمولاً به صورت غیرقانونی فعالیت می نمایند جریان مد را تولید می كنند.
وی با اشاره به اینكه تقاضای این نوع لباس ها در مزون های خانگی ایجاد می شود، اظهار نمود: این یك مسئله فرهنگی است كه اصناف در ایجاد آن دخالتی نداشتند.
به گفته عضو هیئت مدیره اتحادیه صنف تولیدكنندگان و فروشندگان پوشاك تهران، تقاضای مانتوهای جلوباز در سطح مرفه و متوسط در مزون های خانگی و در سطوح پایین تر بوسیله دست فروش ها تامین می شود.
افتخاری درانتها در پاسخ به اینكه آیا قانون خاصی برای مقابله با تولیدكنندگان و فروشندگان مانتوهای جلوباز وجود دارد یا خیر، اشاره كرد: قانون خاصی در این زمینه وجود ندارد، اما دادستان و اماكن نیروی انتظامی تذكراتی در این زمینه به اتحادیه تولید كنندگان و فروشندگان پوشاك تهران داده اند.
منبع:

5.0 / 5
4827
1398/05/08
22:22:17
تگهای خبر: تولید , قانون , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۱ بعلاوه ۵
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش