معاون وزیر اقتصاد در گزارش میزان سنج

آخرین وضعیت صندوق ودیعه مسكن

آخرین وضعیت صندوق ودیعه مسكن به گزارش میزان سنج معاون وزیر اقتصاد با اشاره به اینكه اگر سازوكار تشكیل صندوق برای آخر تابستان بماند، دیگر كارایی نخواهد داشت، اظهار داشت: با همكاری نظام بانكی و بازار سرمایه می توان منابع لازم برای صندوق را تجهیز كرد.محمد علی دهقان دهنوی در گفت و گو با خبرنگار مهر، تصریح كرد: در ساختار پیشنهادی ما برای صندوق ودیعه مسكن، منابع مورد استفاده برای پرداخت وام طراحی شده است كه بر این اساس مشخص شده كه منابع از نظام بانكی و بازار سرمایه تامین گردد.
معاون اقتصادی وزیر امور اقتصادی و دارایی اضافه كرد: برای صندوق ودیعه مسكن هم همچون خیلی از صندوق های دیگر كه در بازار سرمایه حضور دارند و مردم و واحدهای سرمایه گذاری با خرید منابع صندوق را تامین می كنند، سازوكاری این چنینی طراحی شده است.
وی تصریح كرد: در واقع با همكاری نظام بانكی و بازار سرمایه می توان منابع لازم برای صندوق را تجهیز كرد.
دهقان دهنوی با اشاره به اینكه پیشنهاد وزارت اقتصاد همچنان در دولت می باشد، اظهار داشت: ما پیشنهاد تشكیل صندوق را عرضه كرده ایم اما هنوز بازخوردی نگرفته ایم.
معاون اقتصادی وزیر امور اقتصادی و دارایی خاطرنشان كرد: ترجیح وزارتخانه بر هر چه زودتر به نتیجه رسیدن تشكیل صندوق است چونكه با عنایت به اینكه فصل جا به جایی مسكن فصل تابستان است، برای تسهیل كار مستاجران باید زودتر این كار صورت گیرد.
وی افزود: البته باز هم تاكید می كنم كه این مورد فقط یك پیشنهاد برای تسهیل كار مستاجران است و چاره كلی این است كه سیاست های اصولی و بلندمدت تری برای تولید، عرضه، تقاضای مسكن و بحث های مربوط به نظام اجاره مسكن پیاده شود.
دهقان دهنوی اظهار داشت: این صندوق در كوتاه مدت می تواند كمك نماید تا مشكل بخشی از مستاجران حل شود.
وی خاطرنشان كرد: اگر سازوكار تشكیل صندوق برای آخر فصل تابستان بماند، دیگر كارایی خاصی نخواهد داشت؛ بهتر است پیش از شهریورماه كه زمان اوج جا به جایی ها است این اتفاق بیفتد.

5.0 / 5
4223
1398/05/14
14:19:05
تگهای خبر: بازار , بانك , تولید , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۴ بعلاوه ۲
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش