آمادگی بورس كالا برای عرضه سیب، كشمش و خرما

آمادگی بورس كالا برای عرضه سیب، كشمش و خرما به گزارش میزان سنج رئیس سازمان بورس با اشاره به محصولاتی كه می توانند در بورس كالا عرضه شوند، اظهار داشت: اولویت ما در بورس كالا روی كالاهایی از قبیل كشمش و خرماست. البته برای عرضه سیب در بورس هیچ مانعی وجود ندارد.


شاپور محمدی در گفتگو با ایسنا، در پاسخ به اینكه آیا محصولات باغی همچون سیب در بورس كالا عرضه خواهد شد؟ اظهار نمود: بازار سرمایه و بورس كالا این آمادگی و ظرفیت عرضه محصولات باغی را دارند، چونكه كلیه محصولات كشاورزی كه همگن و قابل داد و ستد باشند را می توانیم در بازار سرمایه عرضه و كشف قیمت نماییم. البته اولویت ما در بورس كالا روی محصولاتی از قبیل كشمش و خرماست. البته برای عرضه سیب در بورس هم هیچ مانعی وجود ندارد.
وی درباره تقدیر رئیس جمهور از سازمان بورس هم اظهار داشت: با عنایت به تحولات مختلف بین المللی و داخلی در حوزه های مختلف سیاسی و اقتصادی و فراز و نشیب های بازارها، خوشبختانه بازار سرمایه توانسته است تصویری با ثبات از خود عرضه نماید.
محمدی افزود: البته بخش اعظم این نتیجه به حضور افراد متخصص و متعهد در بازار سرمایه و همینطور فعالان بازار و سرمایه گذارانی برمی گردد كه عموما از تحصیلات بالا و تجربیات خوبی برخوردار می باشند. ضمن اینكه فرهنگ سرمایه گذاری در فعالان بازار سرمایه ارتقا یافته و افراد، غالبا عادت به تحلیل و كسب درآمد از طریق تحلیل كرده اند و طبیعتا همه اینها به ثبات بازار كمك كرده است.
دبیر شورایعالی بورس اضافه كرد: طبیعتا سازمان بورس و اركان بازار سرمایه شأنی جز خدمت گذاری برای خود قائل نیستند و تلاش می كنند كه بازار سرمایه از آرامش و قواعد خوبی برای هدایت و راهبری برخوردار باشد.
منبع:

5.0 / 5
4434
1398/05/25
11:33:48
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۲ بعلاوه ۵
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش