معاون امور اقتصادی استاندار تكذیب كرد؛

كردستان دارنده رتبه اول فساد اداری در كشور نیست

كردستان دارنده رتبه اول فساد اداری در كشور نیست به گزارش میزان سنج معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار با تكذیب این مطلب كه كردستان در فساد اداری، استان اول كشور نیست اظهار داشت: كردستان یك وضعیت بسیار خوبی از نظر سلامت اداری دارد و هیچ پرونده متوسطی در مراجع قضایی و نظارتی ندارد.


به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، حسین فیروزی امروز(26 مرداد) در جمع خبرنگاران با تكذیب آمار فساد در كردستان، اظهار نمود: طبق اطلاعات دقیق از دستگاه های نظارتی، سوژه فساد اداری، شاخص دارد؛ تعداد پرونده های در حال رسیدگی، مختومه شده و منجر به صدور حكم در دستگاه های نظارتی و قضایی را نمی توان فساد اداری در كردستان دانست.
وی افزود: این موارد فاكتورهای كمی سوژه سلامت در فساد اداری هستند و نمی گردد بگوییم كه كردستان فساد اداری بالایی دارد و در واقع چنی ناطلاعات نادرستی ظلم به مردم كردستان است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری كردستان، با اشاره به ذكر خبر فساد اداری در كردستان، بیان كرد: در تاریخ 21 خرداد ماه سال جاری به وسیله اتاق بازرگانی ایران و اتاق اصناف، توسط 39 نفر فعال اقتصادی كردستانی به نام طرح پایش ملی فضای كسب و كار نظر سنجی شده است.
فیروزی با بیان اینكه در این پایش دو دسته مولفه مورد بررسی قرار گرفته است، تشریح كرد: مولفه های آماری شامل 42 مولفه است كه مجموعه خاصیت های یك استان را همچون نرخ باسوادی، مشاركت، بیكاری، درآمد سرانه، تعداد مطبوعات و تعداد دانشجو مورد بررسی قرار داده اند.
وی ذكر كرد: در این نظر سنجی این افراد معتقد بودند كه در استان كردستان اول بی ثباتی قیمت ها، دوم بی ثباتی سیاست ها و سوم سوء استفاده از مقام و موقعیت دولتی بوده است كه فقط نظر آنها بوده و قابل استناد نیست.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری كردستان، اظهار داشت: متاسفانه در این راستا رسانه های غافل از منافع مردم و ناآگاه از نسبت به منافع استان، خبر را با تیتر "كردستان بالاترین مقام فساد اداری در كشور را دارد" ذكر كردند كه این خبر غیر واقعی و جفا به حق مردم و ظلم به اقتصاد كردستان است.
فیروزی در ادامه بیان كرد: این سیاه نمایی ها و این گونه تصویر سازی نامناسب از كردستان موجب فرار سرمایه های مادی و معنویی می شود، این اعمال خدمت به مردم و در امتداد انقلاب گری نیست.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری كردستان، با اشاره به اینكه به مردم اطمینان می دهیم كه سلامت اداری كردستان از میانگین كشوری وضعیت بهتری دارد، خاطرنشان كرد: مدیران و كارشناسان دستگاه های دولتی و اداری كردستان با این شانتاژها دلسرد نشوند و انگیزه خودرا از دست ندهند.
فیروزی از همه دستگاه های نظارتی استان همچون دستگاه قضایی، بازرسی، دیوان محاسبات و اداره كل اطلاعات درخواست نمود با هر پدیده فساد اداری به شدت برخورد داشته و هیچ اغماضی نكنند.
به دنبال سفر رئیس قوه قضاییه به استان كردستان، جلسه شورای اداری این استان با حضور آیت الله رئیسی برگزار و برخی مطالب در خصوص بالا بودن آمار فساد در بعضی از دستگاه های اداری و اجرایی استان كردستان با استناد به گزارش یكی از مراجع رسمی كه بتازگی در این زمینه منتشر و در بعضی از رسانه های كشور منعكس شده بود، عنوان شد.
به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، آیت الله رییسی بعد از استماع اظهارات حاضرین در جلسه با تاكید بر اینكه این مساله نیازمند بررسی جدی است، از استاندار خواست كه این مساله را بررسی و در صورت صحت سوژه برای برخورد و ریشه كنی فساد اداری تدبیر و اقدام جدی كند.
او همینطور اصرار كرد كه در صورت عدم صحت ادعاهای مطروحه در آن گزارش، نسبت به این مساله اطلاع رسانی شود.
برمبنای اطلاعات بدست آمده رئیس قوه قضاییه در امتداد ارزیابی این گزارش و رسیدگی به موضوع، دستور تشكیل هیات ویژه ای از دستگاه های نظارتی استان با محوریت سازمان بازرسی و عضویت سازمان تعزیرات، دیوان محاسبات، اداره اطلاعات و اطلاعات سپاه و ناجا را صادر كرد.
بدین سبب گزارش در ساعات پایانی حضور رئیس قوه قضاییه در كردستان، نخستین جلسه این هیات با حضور آیت الله رییسی و تعدادی از مسئولان قضایی مرتبط در دادگستری سنندج تشكیل شد.
رئیس قوه قضاییه در این نشست دستور داده كه هر سه ماه یك دفعه روند پیشرفت اقدامات به وی گزارش شود.


منبع:

5.0 / 5
4653
1398/05/26
22:59:49
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۲ بعلاوه ۳
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش