سازمان خصوصی سازی:

دریافت شماره شبای بانكی مشمولان جهت واریز سهام عدالت ادامه دارد

دریافت شماره شبای بانكی مشمولان جهت واریز سهام عدالت ادامه دارد به گزارش میزان سنج مشمولان سهام عدالت برای دریافت سود این سهام باید شماره شبای حساب بانكی خویش را در سامانه سهام عدالت ثبت كنند.به گزارش میزان سنج به نقل از سازمان خصوصی سازی، توزیع سود سهام عدالت سال مالی شركت های سرمایه پذیر در حالی از سال ۹۵ تا كنون در حال اجرا می باشد كه مشمولان برای دریافت سود این سهام باید شماره شبای حساب بانكی خود و اعضای مشمول خانوار خویش را در سامانه سهام عدالت ثبت كنند.
بر این اساس جهت آگاهی و پیشگیری از تضییع حقوق افرادی كه تا كنون نسبت به ثبت شماره شبای خود (و در صورت مشمول بودن خانوار به همراه اعضا خانوار) در سامانه سهام عدالت اقدام نكرده اند، خواهشمند است نسبت به تكمیل اطلاعات و ثبت شماره شبای خود جهت بهره مندی از مزایای سهام تخصیصی اقدام نمایند.
همچنین سازمان خصوصی سازی طی نامه ای خطاب به استانداران و مسئولین مراكز در رابطه با اقشار مختلف سهام عدالت اعلام نموده فهرست مشمولین هر شهرستان به فرمانداران ابلاغ تا از هر طریق ممكن همچون بخشداری ها و دهیاری ها اطلاع رسانی لازم صورت گرفته تا مشمولین با رفتن به سامانه فوق، نسبت به تكمیل اطلاعات و ثبت شماره شبای خود جهت بهره مندی از مزایای این سهام اقدام نمایند.
ورود و ثبت شماره شبای بانكی مستقل برای هر یك از اعضای خانوار كه مشمول سهام عدالت باشند به تفكیك ضروری بوده و صرف ثبت شماره شبای سرپرست خانوار برای برخورداری از اصل سهام و سود سهام عدالت كفایت نمی كند و سبب محروم شدن سایر اعضای خانوار از سهام عدالت و سود متعلق به آن خواهد شد.
لازم به ذكر است كه برخلاف توزیع یارانه ها، در توزیع سود سهام عدالت سود فقط به حساب هر مشمول به صورت مجزا واریز خواهد شد، در نتیجه می بایست شماره شبای بانكی هر مشمولی ولو زیر ۱۸ سال مستقلا و جداگانه وارد سامانه سهام فوق الذكر شود.
برای اطلاع بیشتر سامانه سهام عدالت به نشانی www.samanese.irبه صورت ۲۴ ساعته آماده ثبت شماره شبای مشمولین سهام عدالت و همینطور شماره ۰۲۱۸۳۳۳۸ آماده پاسخگویی در مورد سهام عدالت است.
شایان ذكر است لایحه ساماندهی سهام عدالت در حال پیمودن مراحل نهایی جهت تصویب در مجلس شورای اسلامی است.

5.0 / 5
4404
1398/05/28
15:33:07
تگهای خبر: بانك , سازمان , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۵ بعلاوه ۳
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش