پرویزیان خطاب به مجلس:

لایحه حذف ۴ صفر را در اولویت قرار دهید

لایحه حذف ۴ صفر را در اولویت قرار دهید میزان سنج: رئیس كانون بانك ها و موسسات اعتباری خصوصی از مجلس خواست كه بجای تمركز بر طرح تسهیل تسویه بدهی بدهكاران بانكی سایر طرح های مربوط به نظام بانكی را در اولویت قرار داده و اجازه دهند كه بانك ها در این شرایط سخت به فضای اقتصاد كشور كمك كنند.


به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، كورش پرویزیان در سی امین همایش بانكداری اسلامی كه در ساختمان بانك مركزی در حال برگزاری است، با اشاره به طرح تسهیل تسویه بدهی بدهكاران بانكی كه بعد از تصویب مجلس توسط شورای نگهبان رد شد، اظهار نمود: این طرح را مجلس در بودجه سنواتی سال های ۱۳۹۶، ۱۳۹۷ و ۱۳۹۸ بیان كرد و منجر به چند بار رفت و برگشت بین شورای نگهبان و مجلس شورای اسلامی شد.
وی ادامه داد: این طرح در سال قبل توسط شورای نگهبان رد شد و مجلس از این پاسخ قانع نشد و طرح را به مجمع تشخیص مصلحت نظام فرستاد كه درانتها سال قبل مجمع تشخیص نیز آنرا رد كرد.
مدیرعامل بانك پارسیان با اشاره به اینكه با این طرح قرار بود شرایطی برای تسویه بدهكاران بانكی ایجاد شود، اشاره كرد: اما مواردی در آن مطرح شده كه برای بانك ها چالش به وجود می آورد.
پرویزیان با اشاره به مشكل بانك ها با این طرح مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: مشكل ما با این مساله است كه بانك ها در آن زمان سود را تقسیم كرده اند و مالیات را هم پرداخت كرده اند، اما با اجرای این طرح، حساب های بسته شده سال های قبلی تغییر می كند.
وی با اشاره به طرح های مختلفی در امتداد اصلاح نظام بانكی، اظهار نمود: سه طرح در مورد بانك مركزی و لایحه اخیر دولت در ارتباط با حذف چهار صفر را در اولویت بگذارید و رسیدگی كنید و اجازه دهید شبكه بانكی كه با چالش های جدی مواجه می باشد، در شرایط متعادل تری به فضای اقتصادی كشور كمك نماید.
منبع:

5.0 / 5
4243
1398/06/09
19:29:44
تگهای خبر: بانك , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۴ بعلاوه ۴
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش