وزارت صنعت تاكید كرد:

ثبت سفارش برنج وارداتی تا اختتام فصل برداشت ممنوع می باشد

ثبت سفارش برنج وارداتی تا اختتام فصل برداشت ممنوع می باشد به گزارش میزان سنج وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام نمود: ثبت سفارش برنج وارداتی تا اختتام فصل برداشت ممنوع می باشد.


به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، مركز اطلاع رسانی این وزارتخانه شب گذشته در اطلاعیه ای كه در پایگاه اطلاع رسانی آن انتشار یافته، اعلام نمود: " در جهت پشتیبانی از تولیدكنندگان داخلی مجدداً به اطلاع می رساند كه ثبت سفارش برنج وارداتی تا اختتام فصل برداشت ممنوع بوده و برنج وارداتی تا اختتام فصل برداشت در شبكه های توزیع عرضه نخواهد شد".
این اطلاعیه در حالی است كه بتازگی سوژه ممنوعیت واردات برنج و توقف مقداری از این محصول در گمرك، خبرساز شده است.
بتازگی برخی تجار برنج اظهار كرده اند كه ۱۵۰ هزار تن برنج وارداتی آنها به علت عدم تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی و ممنوع شدن واردات، در گمرك مانده و امكان ترخیص پیدا نكرده است.
در واكنش به این مساله دبیر انجمن تولیدكنندگان برنج در گفت و گو با ایسنا اظهار داشت: تاجرانی كه می گویند برنج هایشان در گمرك مانده است، تا زمانی كه كشور به برنج نیاز ندارد، برنج هایشان را در یك مكان سالم نگه دارند و وارد كشور نكنند.
بگفته جمیل علیزاده شایق، "از سال ۱۳۹۶ تا سه ماهه اول سال ۱۳۹۸ مجموعا بیشتر از ۳ میلیون تن برنج وارد كشور شده است در صورتیكه نیاز ما برای واردات برنج تا آخر سال ۱۳۹۸ معادل ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تن است؛ بدین سبب از اختتام خرداد سال ۱۳۹۸ نباید برنج وارد كشور می شد بلكه مقداری از برنج هایی هم كه وارد شده اند، نباید وارد بازار می شدند.
تاجری كه برنج وارد میكند خیلی زرنگ تر از این حرف ها است كه برنجش در گمرك بماند. پس اول حرف آنها را جدی نگیرید و دوم اینكه سال ها است كه از اول مرداد ماه تا آبان ماه واردات برنج ممنوع می شود. بدین سبب هر تاجری كه كمی تجربه در كار تجارت داشته باشد می داند كه باید قراردادش را طوری تنظیم كند كه پیش از ۳۱ تیر جنس هایش ترخیص شده باشند؛ همین طور امسال ممنوعیت در اواخر مرداد ماه آغاز شد كه اگر تاجر برنامه ریزی می كرد این ممنوعیت تاثیری بر ورود جنسش نمی گذاشت".
منبع:

5.0 / 5
4335
1398/06/25
13:51:46
تگهای خبر: بازار , تجارت , تولید , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۸ بعلاوه ۴
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش