معاون فنی گمرك خبر داد

ترخیص موبایل های پستی از گمرك كلید خورد

ترخیص موبایل های پستی از گمرك كلید خورد به گزارش میزان سنج معاون فنی و امور گمركی گمرك ایران اظهار داشت: مشكل ترخیص موبایل هایی كه به صورت پستی به گمرك امام خمینی (ره) ارسال شده بود، برطرف شده و صاحبان كالا می توانند نسبت به تحویل اقدام نمایند.به گزارش میزان سنج به نقل از گمرك ایران، مهرداد جمال ارونقی تصریح كرد: مشكل ترخیص موبایل هایی كه به صورت پستی به گمرك امام خمینی (ره) ارسال شده بود، برطرف شده و صاحبان كالا می توانند با انجام تشریفات قانونی، نسبت به تحویل محموله هایشان اقدام نمایند.
معاون فنی و امور گمركی گمرك ایران اضافه كرد: مقرر شد گمركات با استفاده از بستر سامانه جامع گمركی نسبت به ترخیص كالاهایی كه از راه پست وارد می شوند، اقدام نمایند. ازاین رو برای ترخیص اقلامی كه از راه گمرك فرودگاه امام وارد شده اند، مشكل خاصی وجود ندارد.
وی تصریح كرد: گمركات موظف می باشند معافیتی را كه در آیین نامه اجرایی مقررات صادرات و واردات ذكر شده لحاظ كنند، معافیتی كه برای هر فرد، سالی یك مرتبه اعمال می شود.
لازم به ذكر است، طبق قوانین، ترخیص كالاهایی كه از راه پست وارد می شود، به استثنای اقلامی كه ورود آنها از نظر شرعی یا قانونی ممنوع باشد مشروط بر اینكه جنبه تجای پیدا نكند تا ارزش حداكثر ۵۰ دلار به نام هر فرد بدون پرداخت حقوق گمركی و سود بازرگانی و بدون مطالبه كارت بازرگانی و مجوزهای مقرر در جدول مقررات صادرات و واردات بلامانع است.
همچنین ارسال كالا از راه پست هم با حفظ جنبه غیرتجاری به استثنای كالاهایی كه شرعا یا از لحاظ قانونی ممنوع الصدور هستند، بدون مطالبه كارت بازرگانی و مجوز صدور به هر میزان از لحاظ قیمت با رعایت سایر مقررات مجاز است. همینطور سقف میزان كالای خارجی قابل ارسال از راه پست حداكثر ۸۰ دلار برای هر فرد است.
اگر ورود و صدور برخی كالاها از این طریق به صورت جریان تجاری تبدیل گردد، وزارت صنعت، معدن و تجارت می تواند با هماهنگی وزارت ارتباطات، لیست كالاهای مذكور را برای پیشگیری از ترخیص یا خروج به گمرك اعلام نماید.

5.0 / 5
3868
1398/06/26
23:00:47
تگهای خبر: تجارت , دلار , صادرات , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۶ بعلاوه ۴
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش