كاهش قیمت طلا به دنبال سیگنال جدید آمریكا

كاهش قیمت طلا به دنبال سیگنال جدید آمریكا به گزارش میزان سنج قیمت طلا در معاملات روز پنج شنبه بازار جهانی كه سرمایه گذاران بعد از سیگنال های جدید سیاست گذاران آمریكایی در مورد حركت بعدی شان محتاط شده بودند، كاهش پیدا كرد.به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ۰.۳ درصد كاهش پیدا كرد و به ۱۴۸۹ دلار و ۷۳ سنت رسید. بهای معاملات این بازار روز گذشته حداكثر یك درصد سقوط كرده بود و نهایتا با ۰.۶ درصد كاهش بسته شد.

در بازار معاملات آتی آمریكا، هر اونس طلا ۱.۲ درصد كاهش پیدا كرد و به ۱۴۹۷ دلار و پنج سنت رسید.

دلار در معاملات روز پنج شنبه در سطح بالایی ایستاد و بازارهای سهام آسیا هم با دنبال كردن رشد ملایم وال استریت، صعود كردند.

بر اساس گزارش رویترز، همان گونه كه انتظار می رفت بانك مركزی آمریكا در نشست سیاست پولی خود كه پس از ظهر روز چهارشنبه به پایان رسید برای پشتیبانی از توسعه اقتصادی نرخ های بهره را به میزان ۲۵ واحد كم كرد، اما احتمال كاهش بیشتر نرخ های بهره در آینده را مورد تردید قرار داد و سبب انتقاد سریع رئیس جمهور آمریكا شد.

نرخ های بهره پایین تر هزینه نگهداری از طلا كه بازدهی ندارد را كاهش داده و جذابیت سرمایه گذاری در این فلز پرارزش را تقویت می كند و از جانب دیگر ارزش دلار آمریكا را تحت فشار كاهشی قرار می دهد.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره با ۰.۱ درصد كاهش، به ۱۷ دلار و ۷۲ سنت رسید. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۰.۳ درصد افزایش، به ۱۵۹۶ دلار و ۱۶ سنت رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۱ درصد كاهش، ۹۳۰ دلار و ۴۳ سنت معامله شد.
5.0 / 5
4439
1398/06/29
14:48:49
تگهای خبر: بازار , بانك , توسعه , دلار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۷ بعلاوه ۱
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش