افزایش 21 درصدی صادرات پوشاك در سال 97

افزایش 21 درصدی صادرات پوشاك در سال 97 به گزارش میزان سنج وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: با عنایت به سابقه خوب بخش نساجی در كشور، احیای میز ملی آن دارای لزوم بوده و این اقدام در امتداد برنامه راهبردی وزارت صمت درباب توسعه صنعت نساجی و تولید پوشاك در داخل كشور است.


به گزارش میزان سنج به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، رضا رحمانی اظهار نمود: ذیل محورهای هفتگانه فعالیتهای وزارت صنعت، معدن و تجارت به بخش نساجی، پوشاك و همین طور تولید كفش نگاه ویژه ای شده است.
وی ادامه داد: نساجی همچون صنایع با قدمت و دارای تاریخچه ای پر افتخار در صنعت كشورمان بوده كه حتی مورد توجه و تجلیل سایر ملل نیز قرار گرفته است، از این روی عنایت ویژه به این صنعت مهم در دستور كار وزارت صمت قرار دارد.
رحمانی با اشاره به این نكته كه پوشاك همچون تولیداتی بوده كه واردات قاچاق آن با كاهش خوبی روبه رو شده است، افزود: خوشبختانه در سوی مقابل آمارها نشان دهنده رشد خوب صادرات صنعت پوشاك كشور در سال ۹۷ در مقایسه با ۹۶ دارد كه با افزایش ۲۱ درصدی روبه رو شده است.
وی اشاره كرد: در مجموع اقدامات پیش بینی شده و برنامه های وزارت صمت در خیلی از حوزه ها به بار نشسته و فاكتورهای مختلفی در بخش های مختلف صنعت كشور دارای رشد بوده همچون آنها می توان به همین آمار صادرات اشاره نمود كه در تولید و صادرات انواع نخ در سال ۹۷ در مقایسه با سال ۹۶، افزایش ۱۰ درصدی داشتیم، پارچه ۲۴ درصد، انواع پتو ۲۵۲ درصد، انواع فرش ماشینی و كفپوش ۱۰ درصد، انواع كالای خواب ۵۰ درصد و همین طور كفش ۲۵ درصد با رشد روبه رو شده است.
وزیر صمت افزود: در بازدیدهای مكرری كه از استان های مختلف كشور انجام دادم به وضوح تحرك به وجود آمده در صنعت پوشاك را مشاهده و در جلساتی كه با فعالان این صنعت داشتم، ایشان اعلام آمادگی كردند زمینه را برای قطع كامل واردات پوشاك به كشور فرآهم آورند.
رحمانی اظهار داشت: برای تولید و تامین چادر مشكی مورد نیاز كشور كه البته باید بسیار پیش تر از این ها شرایط خودكفایی آن فرآهم می آمد، خوشبختانه امسال از پایین ترین بخش صنعتی موثر در زنجیره تولیدی این كالا آغاز نموده و اقدامات مبنایی خوبی را انجام داده ایم كه بزودی شاهد تامین چادر مشكی از محل تولیدات داخلی خواهیم بود.
منبع:

5.0 / 5
4318
1398/06/30
15:35:13
تگهای خبر: تجارت , توسعه , تولید , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۴ بعلاوه ۱
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش