طلا در دو راهی كاهش یا افزایش قیمت

طلا در دو راهی كاهش یا افزایش قیمت به گزارش میزان سنج قیمت طلا در معاملات روز دوشنبه بازار جهانی تحت تاثیر تلاش سرمایه گذاران برای داشتن شفافیت بیشتر در مورد مذاكرات تجاری آمریكا و چین كاهش پیدا كرد اما تنش های ژئوپلیتیكی از قیمت این فلز پرارزش پشتیبانی می كند.به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ۰.۲ درصد كاهش پیدا كرد و به ۱۵۱۴ دلار و ۴۴ سنت رسید اما همچنان نزدیك به بالاترین حد خود در بیشتر از یك هفته گذشته قرار دارد.

در بازار معاملات آتی آمریكا، هر اونس طلا با ۰.۵ درصد افزایش، به ۱۵۲۱ دلار و ۹۰ سنت رسید.

به گفته هووی لی، اقتصاددان بانك OCBC، طلا حالا در وضعیت متناقضی قرار گرفته است. رشد ریسك ژئوپلیتیكی از جانب عربستان سعودی و رد احتمال یك توافق جزئی با چین از جانب دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریكا، به درخشش طلا افزوده است.

پس از این كه ترامپ روز جمعه به خبرنگاران گفت وی به دنبال یك توافق تجاری جزئی نیست و مقامات چینی دیدار از مناطق كشاورزی آمریكا را لغو كردند، پیشرفت در مذاكرات تجاری دو طرف بعید به نظر می آید.

اما دو طرف بیانیه های مثبتی منتشر نمودند و دفتر نماینده تجاری آمریكا هفته گذشته مذاكرات را سازنده توصیف كرد و وزارت بازرگانی چین هم اظهارات مشابهی داشت. برنامه دیدار مقامات عالی رتبه در اكتبر به قوت خود باقی است.

در این بین، تنشها در خاورمیانه بعد از این حملات شدت پیدا كرده و پنتاگون دستور داده است نیروهای نظامی آمریكایی بیشتری به منطقه خلیج فارس اعزام شوند تا دفاع هوایی و موشكی عربستان سعودی بعد از حملاتی كه به تاسیسات نفتی این كشور انجام گرفته است، تقویت شود.

به گفته جفری هالی، تحلیلگر شركت OANDA، جایگاه طلا بعنوان دارایی مطمئن همچنان از این فلز پرارزش حمایت كرده است اما قیمتها بین محدوده ۱۴۸۰ دلار تا ۱۵۸۰ دلار حبس شده اند.

بر اساس گزارش رویترز، دلار در مقابل سبدی از ارزهای بزرگ حدودا ثابت بود در حالیكه اغلب بازارهای سهام آسیایی در معاملات روز دوشنبه به عقب نشینی تن دادند.

موجودی طلای "اس پی دی آر گلد تراست" كه بزرگترین صندوق سرمایه گذاری تحت پشتوانه طلا در جهان است، روز جمعه ۱.۱۹ درصد رشد كرد و به ۸۹۴.۱۵ تن رسید كه منعكس كننده علاقه سرمایه گذاران به طلا است.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس پالادیم برای تحویل فوری حدود یك درصد رشد كرد و به ۱۶۵۶ دلار و ۷۷ سنت رسید. بهای هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۱.۶ درصد افزایش، ۱۸ دلار و ۲۶ دلار معامله شد. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری حدود یك درصد افزایش یافت و در ۹۵۳ دلار و ۷۰ سنت ایستاد.
5.0 / 5
4621
1398/07/01
13:34:48
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۹ بعلاوه ۲
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش