نظرسنجی كیتكونیوز نشان داد

طلا كشش گرانی بیشتر را ندارد

طلا كشش گرانی بیشتر را ندارد میزان سنج: نظرسنجی هفتگی كیتكونیوز نشان داد در صورتیكه عده كثیری از مفسرین وال استریت قیمت طلا در بازه محدودی خواهد ماند اما سرمایه گذاران همچنان به بالا رفتن قیمت طلا در كوتاه مدت خوش بین هستند.به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، بعد از اینكه قیمت طلا به پایین متوسط قیمت ۵۰ روزه سقوط كرد و ادامه رشد ارزش دلار آمریكا، قیمت این فلز باارزش را در كوتاه مدت تحت فشار كاهشی قرار داد، عده كثیری از مفسرین نسبت به روند قیمت طلا نظر خنثی پیدا كردند.

در نظرسنجی كیتكونیوز از مفسرین وال استریت، ۱۶ نفر شركت كردند كه از میان آنها هشت نفر یا ۵۰ درصد انتظار داشتند قیمت طلا تغییر چندانی نخواهد داشت در صورتیكه پنج نفر یا ۳۱ درصد افزایش قیمت و سه نفر یا ۱۹ درصد كاهش قیمت را پیش بینی كردند.

در نظرسنجی كیتكونیوز از سرمایه گذاران ۱۸۵۵ نفر شركت كردند كه از میان آنها ۴۷۹ نفر یا ۵۶ درصد افزایش قیمت طلا و ۲۲۲ نفر یا ۲۶ درصد كاهش قیمت طلا را پیش بینی كردند و ۱۵۴ نفر یا ۱۸ درصد هم نظری نداشتند.

اگرچه شمار زیادی از سرمایه گذاران نسبت به چشم انداز كوتاه مدت قیمت طلا خوش بین مانده اند اما این خوش بینی به پایین ترین حد خود در بیشتر از سه ماه و نیم گذشته رسیده و به مدت چهار هفته متوالی كاهش داشته است.

برای هفته گذشته بیشتر مفسرین وال استریت و سرمایه گذاران نسبت به روند افزایشی قیمت طلا خوش بین بودند. اما طلا تحت تاثیر رشد ارزش دلار هفته گذشته را با كاهش قیمت به انتها برد با این وجود موفق شد بالای مرز ۱۵۰۰ دلار بماند. هر اونس طلا روز جمعه در بازار معاملات آتی آمریكا هشت دلار و ۸۰ سنت یا ۰.۶ درصد كاهش پیدا كرد و در ۱۵۰۶ دلار و ۴۰ سنت بسته شد و برای كل هفته حدود ۱.۱ درصد كاهش ثبت نمود.

درصد درستی پیش بینی مفسرین وال استریت و سرمایه گذاران از شروع سال میلادی جاری تابحال ۵۳ درصد بوده است.

اگرچه بعضی از مفسرین احتیاط بیشتری پیدا كرده اند اما هنوز آماده نیستند تا از خوش بینی نسبت به روند صعودی بلندمدت طلا دست بكشند.

اوله هانسن از ساكسو بانك اظهار نمود انتظار دارد قیمت طلا در هفته جاری به سطح پایینتری كاهش پیدا كند اما این حركت، یك تصحیح قیمت جزئی در روند صعودی پرقدرت این فلز باارزش است. وی به كیتكونیوز اظهار داشت: تصور می كنم روند صعودی طلا تغییری نكرده است اما باید این فلز از ركورد پایین اخیر بهبود پیدا كند. با این وجود اگر طلا در كوتاه مدت تا مرز ۱۴۵۰ دلار سقوط كرد، تعجب نخواهد كرد.

جورج گرو، مدیركل شركت "آر بی سی ولث منیجمنت" پیش بینی نمود تقاضا برای خرید ارزان، از قیمت طلا پشتیبانی خواهدنمود با این وجود رشد ارزش دلار آمریكا، مانع اصلی افزایش قیمت طلا خواهد بود.

اگرچه طلا هفته گذشته بیشتر از یك درصد كاهش قیمت داشت اما بعضی از مفسرین به سبب ابهاماتی كه در بازار وجود دارد نسبت به روند صعودی طلا در كوتاه مدت خوش بین مانده اند.

آدریان دی، مدیرعامل شركت مدیریت دارایی "آدریان دی" به كیتكونیوز اظهار داشت: مسائل زیادی از بریگزیت تا استیضاح رئیس جمهور آمریكا، اختلافات تجاری و تسهیل سیاست پولی وجود دارد كه از قیمت طلا پشتیبانی می كند.

منبع:

5.0 / 5
4458
1398/07/06
18:33:30
تگهای خبر: بازار , بانك , خرید , دلار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۲ بعلاوه ۳
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش