دبیر كانون سراسری انبوه سازان مسكن خواستار شد:

رویه قیمت گذاری تعرفه خدمات مهندسی اصلاح شود

رویه قیمت گذاری تعرفه خدمات مهندسی اصلاح شود میزان سنج: دبیر كانون سراسری انبوه سازان مسكن كشور با بیان این كه سیاست ها و برنامه ریزی در سازمان نظام مهندسی به نحوی بوده كه مردم از این سازمان گریزان هستند و این مساله برای جامعه مهندسی اصلا خوب نیست، اظهار داشت: سازمان نظام مهندسی باید شرایطی را فراهم نمایند تا افزایش قیمت تعرفه های این سازمان منتج به فرار مردم از این سازمان نشود.فرشید پورحاجت در گفت وگو با ایسنا، اظهار نمود: این كه باید خدمات مهندسی در كشور وجود داشته باشد، حرف درستی است و مهندسان باید حقوقی بابت عرضه خدمات مهندسی دریافت كنند اما این كه بخواهیم خارج از مجرای قانونی در كشور نرخ تعیین نماییم و پاسخگو نباشیم، به شكلی فرار از قانون و ترویج هرج و مرج است.

وی اضافه كرد: امسال پس از یك دوره پنج ساله ركود در بازار مسكن، یك مقدار شرایط ساخت و ساز رو به بهبود رفته و رونق گرفته است و نباید مسیر به سمتی برده شود كه حوزه تولید دچار مشكل شود.

دبیر كانون سراسری انبوه سازان مسكن كشور خاطرنشان كرد: صنعت ساختمان كشور باید رویه و مبانی قیمت گذاری تعرفه خدمات مهندسی را اصلاح كند و هیچ ضرورتی ندارد كه الزاما به علتی كه تورم در جامعه یك عدد خاصی است، به همان میزان نرخ خدمات مهندسی را افزایش دهیم.

پورحاجت عنوان كرد: در پنج سال قبل صنعت ساختمان كشور در ركود بوده و قیمت مسكن در طول این 5سال كاهش داشته است. از سال 89 تا 95 نرخ خدمات مهندسی در كل كشور افزایش 5برابری داشته و این در شرایطی بوده كه قیمت مسكن افزایشی نداشته و این مساله تولیدكنندگان مسكن را دچار مشكل كرده است.

وی ادامه داد: سازمان نظام مهندسی باید شرایطی را فراهم كند تا این افزایش قیمت ها منتج به فرار مردم از این سازمان نشود. این سازمان باید تلاش كند تا صنعت ساختمان كشور توسعه پیدا كند و همه ساختمان ها مهندسی ساز شوند. باید شرایطی فراهم گردد تا مردم رغبت پیدا كنند به این سازمان رجوع كنند.

دبیر كانون سراسری انبوه سازان مسكن كشور عنوان كرد: سیاست ها و برنامه ریزی در سازمان نظام مهندسی به نحوی بوده كه مردم از این سازمان گریزان هستند و این مساله برای جامعه مهندسی اصلا خوب نیست.
5.0 / 5
4644
1396/10/20
23:01:04
تگهای خبر: تولید , خدمات , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۴ بعلاوه ۲
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش