اعطای تسهیلات لیزینگ در رویداد فناورانه صنعت فولاد از طرف صندوق نوآوری

اعطای تسهیلات لیزینگ در رویداد فناورانه صنعت فولاد از طرف صندوق نوآوری به گزارش میزان سنج معاون توسعه صندوق نوآوری و شكوفایی با اشاره به اینكه در رویداد فناورانه صنایع غذایی 450 میلیارد تومان تفاهم نامه و قرارداد منعقد شد، اظهار داشت: برای 70 درصد قراردادهای منعقد شده در رویداد صنعت فولاد میان شركت های دانش بنیان و مشتریان تسهیلاتی به صورت لیزینگ و با نرخ 9 درصد اعطا می شود.


به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، سیاوش ملكی فر در رویداد گردهمایی صنایع، شركت های دانش بنیان و استارتاپ های صنعت فولاد كه امروز در محل صندوق نوآوری و شكوفایی برگزار شد، به بیان سابقه راه اندازی این صندوق اشاره نمود و اضافه كرد: راه اندازی صندوق نوآوری و شكوفایی برمبنای قانون پشتیبانی از شركت های دانش بنیان در سال ۸۹ به تصویب رسید و در سال ۹۲ كار خودرا شروع كرد.
وی صندوق نوآوری و شكوفایی را بزرگترین نهاد مالی حمایت كننده از شركت های دانش بنیان توصیف كرد و تصریح كرد: خدمات حمایتی این صندوق در چهار دسته "تسهیلات"، "ضمانت نامه"، "سرمایه گذاری" و "توانمندسازی" تقسیم می شود. در بخش اراائه تسهیلات این صندوق برای نمونه سازی و سرمایه در گردش، به شركت های دانش بنیان تسهیلاتی ارائه می دهد و در بخش توانمندسازی نیز خدماتی برای توسعه بازار و حضور در نمایشگاه های داخلی و خارجی ارائه می كند.
ملكی فر افزود: این صندوق علاوه بر ارائه تسهیلات، در چارچوب برگزاری رویدادها و توسعه بازار شركت های دانش بنیان كمك می نماید و در این راستا با برگزاری چنین رویدادهایی اهتمام دارد شركت های دانش بنیان را به صنایع بزرگ، متصل و نیاز شركت های بزرگ صنعتی كشور را به دانش بنیان ها معرفی نماید تا با همكاری این دو علاوه بر تامین نیاز داخل از خروج ارز جلوگیری و اشتغال پایدار برای دانش آموختگان كشور ایجاد شود.
معاون توسعه صندوق نوآوری و شكوفایی برگزاری رویدادهای فناورانه در این صندوق را سبب عرضه و تقاضای فناوری و انعقاد قراردادهای همكاری میان بخش های صنعتی و شركت های دانش بنیان دانست و با اشاره به برگزاری رویداد فناورانه در حوزه صنعت فولاد، اشاره كرد: این صندوق ۷۰ درصد قراردادهای منعقد میان شركت های دانش بنیان و مشتریان صنعت فولاد را به صورت لیزینگ و با نرخ ۹ درصد حمایت می كند؛ برای اینكه نگاهمان كمك به توسعه فروش است.
وی افزود: همین طور این صندوق ضمانت نامه های لازم همچون ضمانت نامه حسن انجام كار را برای قراردادهای منعقد شده در این رویداد ارائه می كند، در صورت ستاندن قرارداد بین شركت های دانش بنیان و صنایع بزرگ كشور در صورت قرارداشتن فناوری به صورت پایلوت، این صندوق هزینه حمایتی برای ساخت نمونه صنعتی محصول را با نرخ ۱۱ درصد سود پرداخت خواهدنمود.
ملكی فر تصریح كرد: همین طور این صندوق ۷۰ درصد هزینه ستاندن استاندارد CE را به شركت های دانش بنیان كه با صنایع بزرگ قرارداد منعقد كرده باشند، در چارچوب حمایت های استانداردسازی پرداخت می كند.
وی با اشاره به حمایت های این صندوق از حضور شركت های دانش بنیان در نمایشگاه های خارجی، تصریح كرد: برمبنای برآوردهای صورت گرفته چهار نمایشگاه "هانوفر"، "پكن"، "جاكارتا" و "شانگهای" برای حضور فعالان صنعت فولاد كشور مناسب می باشد و این صندوق نیز حمایت بلاعوض تا ۶۰ درصد برای حضور شركت های دانش بنیان در نمایشگاه های خارجی اعطا خواهدنمود.
معاون توسعه صندوق نوآوری و شكوفایی با اشاره به اهمیت لزوم حضور شركت های دانش بنیان در نمایشگاه های بین المللی، اشاره كرد: با برگزاری رویدادهای گذشته، شركت های دانش بنیان توانستند در نمایشگاه ماكس روسیه در چارچوب هیات تجاری شركت كرده و قرارداد ۲ میلیون یورویی برای صادرات محصولات پیشرفته هوا فضا داشته باشند، همین طور در حوزه حمل و نقل هواپیمایی نیز ۳۷۰ میلیارد تومان تفاهم نامه و قرارداد منعقد شد.
وی اظهار داشت: در رویداد مواد غذایی كه از طرف صندوق برگزار شد، ۴۵۰ میلیارد تومان تفاهم نامه و قرارداد منعقد شد، همین طور ۳۲ میلیارد تومان قرارداد نیز بین سه شركت دانش بنیان و صنعت غذایی كشور در حال انعقاد است.
منبع:

5.0 / 5
4385
1398/07/07
19:21:23
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۱ بعلاوه ۵
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش