نكات مهم در نصب دوربین مدار بسته چیست؟

نكات مهم در نصب دوربین مدار بسته چیست؟ میزان سنج: اگر قصد نصب دوربین مداربسته در ساختمان مسكونی یا ساختمان شركت خودرا دارید پیش از هر اقدامی باید بدانید كه چه نوع دوربین مدار بسته ای برای شما مناسب می باشد.به گزارش میزان سنج به نقل از مهر، پیش از اینكه مبادرت به نصب دوربین مدار بسته كنید، باید بدانید كه چه نوع دوربین مدار بسته ای برای شما مناسب می باشد. اگر درمورد انواع دوربین و امكانات و خاصیت آنها اطلاعاتی ندارید، باید با افرادی كه در این زمینه كارشناس هستند مشورت كنید تا بهترین نوع دوربین كه برای شما مناسب می باشد را انتخاب كنید.
پس از تحقیق و تهیه دوربین مدار بسته مناسب، به مرحله نصب دوربین مداربسته می رسیم. هم اكنون شركت های زیادی در زمینه فروش و نصب دوربین مداربسته فعالیت دارند كه شما می بایست با تحقیق درمورد آنها، بهترین شركت را از هر نظر انتخاب كنید. همین طور برای اطمینان بیشتر نسبت به توانایی آن شركت، از آنها درخواست كنید تا تعدادی نمونه كار در اختیار شما بگذارند تا با بررسی پروژه هایی كه قبلا انجام داده اند به میزان مهارت و دقت آنها در كار پی ببرید. باید توجه كنید كه در نصب دوربین مداربسته و هنگام كابل كشی چگونه از داكت و جعبه تقسیم استفاده شده است. شكل استاندارد آن به شكلی است كه در فاصله بین دوربین تا محل قرار گرفتن دستگاه ضبط تصاویر باید همه كابل ها محافظت شوند و هیچ كابلی دیده نشود تا كار به صورت استاندارد و تمیز صورت گیرد. نصب دوربین مدار بسته
انتخاب محل نصب دوربین مدار بسته
محل نصب دوربین مداربسته باید به شكلی باشد كه زاویه دید مناسبی داشته باشد. همین طور تعداد دوربین ها و محل قرار گیری آنها باید به شكلی باشد كه اشراف كامل به محیط داشته باشید.
میزان روشنایی محل نصب
نوع دوربینی كه انتخاب می شود باید با میزان روشنایی محل نصب متناسب باشد. دوربین های مدار بسته ای كه در محل های كم نور نصب می شوند باید حساسیت بالایی داشته باشند و یا از اشعه مادون قرمز بهره ببرند. بعنوان مثال می توان از دوربین های دید در شب بهره برد.
شرایط جوی و دمای محل نصب دوربین مدار بسته
دوربین مدار بسته در حالت عادی در دمای ۱۰ درجه زیر صفر تا ۵۰ درجه بالای صفر كارایی دارند. اما اگر مقرر است از دوربین در دمایی غیر از این بازه استفاده گردد باید درون محفظه مخصوص قرار گیرد. بعنوان مثال نصب دوربین مداربسته در دمای خیلی زیاد با استفاده از محفظه هایی كه دارای خنك كننده هستند امكان پذیر است. همین طور اگر رطوبت محیط زیاد باشد و شبنم درون دوربین یا اطراف آن ایجاد شود موجب می شود دوربین مدار بسته خیلی زود گرفتار عیب شود. نصب دوربین مدار بسته
اماكنی كه احتمال حریق وجود دارد
در محل هایی كه احتمال ایجاد حریق و شعله آتش وجود دارد مانند سایت های پتروشیمی یا كارگاه های حفاری كه گازهای قابل اشتعال در آن وجود دارد نصب دوربین مدار بسته با امكانات ویژه ای امكان پذیر است. كاورهای مخصوص ضد حریق نمونه ای از این امكانات هستند.
محل های دارای امواج الكترومغناطیسی و احتمال به هدف خوردن صاعقه
اگر قرار باشد دوربین مدار بسته در فضای باز و محلی نصب شود كه احتمال برخورد صاعقه وجود دارد، باید برای كاهش خطر لطمه دیدن دوربین، از میله صاعقه گیر استفاده گردد. همین طور جهت نصب دوربین مداربسته در كنار ایستگاه های رادیویی و یا سیم های فشار قوی لازم است برای رفع نویز از تصویر دوربین از سیم ارت استفاده گردد.
نصب دوربین مدار بسته خارج از دسترس
دوربین های مدار بسته باید به شكلی نصب شوند كه به راحتی قابل دسترس نباشند. برای اینكه می توان زاویه دید بیشتر دوربین ها را به راحتی و با دست تغییر داد.
اگر از دوربین های بی سیم استفاده می كنید دقت كنید كه سیگنال دهی خوبی داشته باشند تا گرفتار قطع و وصل تصویر نشوید.
انتخاب تجهیزات در نصب دوربین مدار بسته
در پروژه های نصب دوربین مداربسته بهتر است از هارد دیسك مخصوص دوربین مداربسته استفاده گردد. در صورت استفاده از هارد دیسك های معمولی، نه تنها در ذخیره تصاویر احتمال كاهش نرخ فریم را خواهید داشت، بلكه احتمال خراب شدن هارد و عدم ذخیره تصاویر نیز وجود دارد.
نوع و محل قرار گرفتن دستگاه دریافت و ذخیره سازی تصاویر دوربین مدار بسته نیز از نكات مهم می باشد. دستگاه شما باید در مكانی نگهداری شود كه دسترسی به آن آسان نباشد و كاملا محافظت گردد. چونكه در صورت به سرقت رفتن دستگاه ذخیره سازی (DVR)، تمام تصاویر ذخیره شده از بین می رود و در هنگام بروز مشكل، تصویری ندارید كه از آن استفاده كنید.
در اختتام این مساله را هم در نظر داشته باشید كه سفارش می شود تمام مراحل نصب دوربین مدار بسته توسط یك شركت صورت گیرد تا پروژه به صورت یكپارچه صورت گیرد. همین طور در صورت بروز مشكل در سیستم، مسئولیت آن به دیگری منتقل نشود.
مجموعه پارت ویژن با در اختیار داشتن تكنسین های حرفه ای و با استفاده از به روزترین دانش تخصصی در زمینه نصب و راه اندازی سیستم های امنیتی، انواع دوربین مداربسته را برای نصب در مكان های مختلف فراهم نموده است. جهت تماس بلاعوض با كارشناسان شركت با تلفن ۰۲۱۸۸۱۰۵۴۰۵ تماس حاصل فرمائید و یا به وبسایت شركت به آدرس www.PartVisionCCTV.com بازگشت نمایید.
این مطلب، یك خبرآگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.


منبع:

5.0 / 5
4937
1398/07/13
14:57:54
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۵ بعلاوه ۴
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش