معاون وزیر راه به مهر خبر داد

اتمام عملیات راه اندازی متروی هشتگرد، تكمیل مسكن مهر پردیس تا آخر سال

اتمام عملیات راه اندازی متروی هشتگرد، تكمیل مسكن مهر پردیس تا آخر سال به گزارش میزان سنج مدیرعامل شركت عمران شهرهای جدید با اشاره به اینكه پیشرفت فیزیكی پروژه های مسكن مهر پردیس ۸۷ درصد است، اظهار داشت: مسكن مهر این شهر تا آخر امسال تكمیل خواهد شد.حبیب الله طاهرخانی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره برنامه اقدام ملی تولید و عرضه مسكن اظهار داشت: در این برنامه مقرر است ۴۰۰ هزار واحد مسكونی راه اندازی شود كه ۲۰۰ هزار واحد آن در شهرهای جدید ساخته خواهد شد.
وی اضافه كرد: از ۲۰۰ هزار واحدی كه در شهرهای جدید ایجاد می شود ۶۰ هزار واحد جانمایی شده و طرح آنها به تصویب رسیده است.
معاون وزیر راه و شهرسازی اضافه كرد: برای ۱۴۰ هزار واحد مسكونی باقی مانده در شهرهای جدید كه به برنامه اقدام ملی اختصاص دارد، زمین در شهرهای جدید داریم اما برای عملیاتی شدن آن باید برخی تغییرات در طرح های تفصیلی این شهرها صورت گیرد.
طاهرخانی درباره اجرای بخشی از طرح ملی مسكن در شهر جدید پردیس تصریح كرد: در این شهر برای تعداد واحدهای پیشبینی شده زمین به اندازه كافی وجود دارد اما در مورد اینكه گفته می شود كه چرا در شهر جدید پردیس بخشی از زمین ها به پارك علم و فناوری پردیس واگذار شده است باید بگوییم كه بر مبنای طرح جامع شهر جدید پردیس، همه زمین ها كاربردی مسكونی ندارند. ازاین رو منافاتی ندارد كه بخشی از این اراضی به پارك فناوری واگذار شود. چون در طرح جامع این شهر دیده شده است كه بخشی از اراضی به كسب و كار و اشتغال اختصاص پیدا كند.
برای ۱۴۰ هزار واحد مسكونی باقی مانده در شهرهای جدید كه به برنامه اقدام ملی اختصاص دارد، زمین در شهرهای جدید داریم اما برای عملیاتی شدن آن باید برخی تغییرات در طرح های تفصیلی این شهرها صورت گیرد
وی اضافه كرد: اراضی ای كه به تازگی با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری توافق كرده ایم كه به پارك علم و فناوری پردیس داده شود در چارچوب كاربری آموزشی، فرهنگی و پژوهشی است.
مدیرعامل شركت عمران شهرهای جدید تصریح كرد: بر مبنای طرح های جامع و تفصیلی موجود، میزان اراضی مورد نیاز برای راه اندازی واحدهای مسكونی مشمول برنامه اقدام ملی تولید و عرضه مسكن وجود دارد و نیازی به تغییر طرح تفصیلی پردیس برای واگذاری زمین به ساخت و ساز نیست.
به گفته طاهرخانی اراضی مذكور از محل رفع معارضی زمین هایی است كه به تازگی توانسته ایم به زمین های شهر جدید پردیس اضافه نماییم. این زمینها دقیقا در طرح جامع و تفصیلی پردیس وجود دارد.
معاون وزیر راه و شهرسازی درباره اتمام طرح مسكن مهر در شهر جدید پردیس تا آخر امسال بر مبنای آنچه وزیر راه و شهرسازی دستور داده است، اظهار داشت: این دستور وزیر راه و شهرسازی شامل واحدهایی می شودكه مشكل حقوقی نداشته باشند. هم اكنون بخشی از پروژه های مسكن مهر كه در سالهای گذشته معارض داشته اند در ماههای اخیر رفع تعارض شده و امكان ساخت و ساز در آنها آزاد شده است. بنابراین، این واحدها تا آخر سال تكمیل نخواهند شد. ازاین رو صرفا همین پروژه ها مستنثی شده و سایر پروژه ها تا آخر امسال تكمیل خواهند شد.
طاهرخانی میزان پیشرفت فیزیكی طرح مسكن مهر در شهر جدید پردیس را ۸۷ درصد عنوان و اظهار نمود: ازاین رو بخش عمده ای از این پروژه ها تا آخر امسال به پایان می رسند و تنها پروژه هایی كه اخیرا توانسته ایم دستور قضایی برای رفع معارضی از مرجع قضایی دریافت نماییم به سال آینده موكول خواهد شد.
وی درباره مترو پردیس اظهار داشت: كلیه قراردادهای مربوط به روش های تامین مالی، تهیه اراضی مربوطه و زمان بندی راه اندازی پروژه مبادله شده است. فقط احتیاج به برخی هماهنگی های بین بخشی دارد كه باید صورت گیرد. این پروژه ریلی به مترو تهران متصل شده و چند ایستگاه در راه آن ساخته خواهد شد. امیدواریم هر چه زودتر مطالعات آن به پایان برسد و فاز اجرایی آن آغاز شود.
پیشرفت فیزیكی طرح مسكن مهر در شهر جدید پردیس ۸۷ درصد است؛ ازاین رو بخش عمده این پروژه ها تا آخر امسال به پایان می رسند و تنها پروژه هایی كه اخیرا توانسته ایم دستور قضایی برای رفع معارضی از مرجع قضایی دریافت نماییم به سال آینده موكول خواهد شد
عملیات اجرایی متروی هشتگرد به پایان رسید / آماده بهره برداری است
معاون وزیر راه و شهرسازی در مورد مترو شهر جدید هشتگرد هم كه باوجود وعده اتما م آن در انتها تابستان امسال هنوز به بهره برداری نرسیده است، آنچه ما وعده داده بودیم اتمام عملیات اجرایی بود؛ اتمام عملیات اجرایی با آغاز بهره برداری از این پروژه دو مبحث متفاوت از هم هستند. همین الان هم اگر از پروژه بازدید كنید، عملیات اجرایی مترو هشتگرد به پایان رسیده است.
طاهرخانی خاطرنشان كرد: دستگاه بهره بردار مترو شهر جدید هشتگرد، شركت عمران شهرهای جدید نیست بلكه شركت بهره برداری مترو تهران و حومه تعیین شده است.
وی خاطرنشان كرد: شركت بهره برداری مترو تهران این هفته تست سرد راه آهن گلشهر به شهر جدید هشتگرد را آغاز می كند اشكالات و نقایص خط بعد از تست سرد رفع خواهد شد. بعد از آن تست گرم این خط ریلی انجام می شود چون سیستم برقی است تست گرم باید با دقت بیشتری صورت گیرد. بعد از آن بهره برداری اولیه و نهایتا بهره برداری نهایی از پروژه صورت خواهد گرفت.
معاون وزیر راه و شهرسازی علت تاخیر در اجرای این پروژه را حساس بودن آن دانست و اظهار داشت: با عنایت به اینكه مقرر است حمل و نقل انبوه مسافر با این خط ریلی صورت بگیرد باید با دقت بیشتری تست سرد و گرم صورت گیرد. به این صورت كه قطار دو طبقه مترو هشتگرد باید به صورت خالی تردد كند و بعد از مشخص شدن نقصها و رفع آنها مبادرت به مسافرگیری كنند.
دو رام قطار فعلا تامین شده است
طاهرخانی درباره هزینه خرید ناوگان خط مترو هشتگرد كه آیا برعهده شركت عمران شهرهای جدید است یا شركت بهره برداری مترو تهران، تصریح كرد: قاعدتا دستگاه بهره بردار كه مترو تهران است باید ناوگان را تهیه نماید اما شركت عمران شهرهای جدید دو رام قطار در چند سال قبل خریداری نموده بود كه هم اكنون در اختیار شركت بهره برداری مترو تهران گذاشته شده است. البته این دو رام قطار كفایت تعداد مسافران این مسیر را نخواهد كرد اما به هر حال می تواند در تامین بخشی از ناوگان كمك باشد. دولت هم حمایت بیشتری باید بكند تا ناوگان بیشتری برای این خط ریلی خریداری نماییم.

5.0 / 5
4289
1398/07/16
20:51:40
تگهای خبر: تولید , خرید , دستگاه , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۹ بعلاوه ۵
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش