معاون علمی رییس جمهور در افتتاحیه نمایشگاه فناوری نانو:

دستگاه ها از الگوی توسعه فناوری در پژوهشگاه نیرو تبعیت كنند

دستگاه ها از الگوی توسعه فناوری در پژوهشگاه نیرو تبعیت كنند به گزارش میزان سنج معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با تاكید بر این كه هم اكنون ما از پژوهشگاه ها نمی توانیم انتظار خروج محصولات فناورانه را داشته باشیم، اظهار داشت: با پول دولتی محصول تولید نمی گردد و پژوهشگاه نیرو هم با پشتیبانی از شركت های دانش بنیان مبادرت به توسعه فناوری كرده است و سایر وزارتخانه ها هم باید از این الگو تبعیت كند.


به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، دكتر سورنا ستاری امروز در افتتاحیه دوازدهمین نمایشگاه فناوری نانو، این فناوری را جزو علومی دانست كه محققان كشور در آن پیشتاز هستند و اظهار نمود: بر این اساس از پنج سال قبل بر روی تجاری سازی نانو فناوری متمركز شده ایم.
وی افزود: اگر تلاش داریم تا از فعالیت های پژوهشی محصولی خارج نماییم، باید تولید این محصول بر مبنای سرمایه گذاری های بخش خصوصی باشد.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با بیان این كه با پول دولت نمی توان محصول پژوهشی تحویل جامعه داد، تصریح كرد: اگر بستر ورود سرمایه گذاری بخش خصوصی به امر پژوهش ایجاد شود، قادر خواهیم بود تا محصولات زیادی را تولید نماییم.
ستاری علومی مانند نانو و بیوتكنولوژی را همچون فناوری هایی است كه باعث كاهش هزینه ها می شود، اظهار نمود: هم اكنون ما نمی توانیم از پژوهشگاه های دولتی محصولی دریافت نماییم.
وی با اشاره به اقدامات پژوهشگاه نیرو برای توسعه فناوری، خاطرنشان كرد: پژوهشگاه نیرو تلاش دارد تا با پشتیبانی از شركت های دانش بنیان و استارتاپ ها مشكلات موجود در صنعت نیرو را برطرف كند و از نظر ما روش پژوهشگاه نیرو روشی قابل قبول برای توسعه فناوری خواهد بود.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با تاكید بر این كه بخش دولتی نباید وارد حوزه پژوهش شود، تصریح كرد: نیروهای انسانی متخصص در شركت ها، دانشگاه ها و استارتاپ ها هستند، از این رو دیگر لازم نیست پژوهشگاه ها اعتبارات خویش را در این راستا هزینه كنند، بلكه باید بسترسازی هایی را صورت دهند تا بخش خصوصی وارد عرصه های پژوهش شوند.
ستاری با ابراز امیدواری از این كه سایر وزارتخانه ها از الگوی پژوهشگاه نیرو برای توسعه فناوری تبعیت كنند، تصریح كرد: تا چرخه تجاری سازی عمل نكند، ما قادر نخواهیم بود كه در حوزه مقاله توسعه ایجاد نماییم.
وی با تاكید بر این كه با پول دولت نمی توان مقاله تولید كرد، تصریح كرد: برای ارتقاء در این بخش نیازمند سرمایه گذاری های بخش خصوصی در امر پژوهش هستیم.5.0 / 5
4408
1398/07/18
14:43:09
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۴ بعلاوه ۱
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش