رئیس سازمان شیلات:

برداشت در صید ساحلی بیشتر از ظرفیت منابع دریایی است

برداشت در صید ساحلی بیشتر از ظرفیت منابع دریایی است به گزارش میزان سنج رئیس سازمان شیلات اظهار داشت: برداشت ما در صید ساحلی بیشتر از ظرفیت منابع دریایی است كه عمده این صیدها غیرمجاز هستند.


به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، نبی الله خون میرزایی در مراسم افتتاحیه چهارمین نمایشگاه بین المللی شیلات، آبزیان، ماهی گیری، غذاهای دریایی و صنایع وابسته، اظهار نمود: این نمایشگاه به منظور معرفی توانمندی ها برای پاسخ به نیازهای داخل و خارج از كشور و برقراری ارتباط میان گروه های مختلف دست اندركار این حوزه تشكیل شده است.
وی با اشاره به اینكه امسال فضا و سطحی كه برای نمایشگاه اختصاص پیدا كرده نسبت به سال گذشته، حدود ۴۰ درصد افزایش یافته است، افزود: خوشبختانه با وجود شرایط تحریمی ناجوانمردانه بر كشور، امسال نسبت سال قبل میزان استقبال از این نمایشگاه افزایش یافته به شكلی كه در سال قبل معادل ۷۷ شركت حضور داشتند، اما امسال معادل ۹۳ شركت در چهارمین نمایشگاه حضور دارند.

كمبود تسهیلات برای پرورش ماهی در قفس
خون میرزایی اضافه كرد: سال قبل صنعت شیلات كشور از تكلیف برنامه سال ۱۳۹۷ جلو افتاد و امیدواریم این روند در سال ۱۳۹۸ هم ادامه داشته باشد. كاستی هایی در زمینه تامین تسهیلات برای پرورش ماهی در قفس داریم كه امیدواریم در این زمینه نظام بانكی كمك موثرتری به ما كند تا بتوانیم سطح تولیدات شیلاتی، صادرات و تراز تجاری این صنعت را بیشتر از حالا برسانیم.
معاون وزیر كشاورزی اظهار نمود: سال قبل تكلیف ما تولید یك میلیون و ۱۳۰ هزار تن بود درحالیكه تولید ما به یك میلیون و ۲۶۲ هزار تن رسیدیم كه از این مقدار معادل ۴۹۰ هزار تن تولید در بخش آبزی پروری و نزدیك ۷۷۳ هزار تن در بخش صید داشتیم.
وی سرانه مصرف آبزیان در سال قبل را معادل ۱۲.۱ كیلوگرم اعلام نمود و افزود: بیماری لكه سفید یك بیماری ویروسی جهانی است كه همه دنیا و كشورهای صاحب صنعت میگو درگیر این نوع بیماری هستند. بیماری لكه سفید در داخل كشور ما بومی شده به شكلی كه ما در سال های اخیر پرورش میگو را در كنار بیماری اعمال كردیم و چاره ای جز این نبود كه پرورش را ادامه بدهیم و باید شرایط بهداشتی را آماده می كردیم.
رئیس سازمان شیلات اشاره كرد: ارزیابی ما از تولید میگو این است كه بیشتر از تعهد و تكلیف برنامه، تولید میگو داشته باشیم و چون هنوز به انتها فصل نرسیده ایم نمی توانیم پیش بینی در زمینه میزان تولید میگو داشته باشیم.

برداشت در صید ساحلی بیشتر از ظرفیت منابع دریایی
وی با اشاره به اینكه در این نمایشگاه شركت هایی از كشورهای چین، اسپانیا و كانادا حضور دارند، اظهار داشت: برداشت ما در صید ساحلی بیشتر از ظرفیت منابع دریایی است كه عمده این صیدها غیرمجاز هستند.
خون میرزایی افزود: در این زمینه برای مقابله با صیدهای غیرمجاز، ما یگان حفاظت داریم اما بضاعت مورد نیاز را نداریم و هم اینكه قسمتی از آن مربوط به حیطه كاری قوه
قضاییه است.
او در آخر بیان كرد: برنامه ای برای صید تجاری ماهیان دریای خزر نداریم تا زمانی كه تحقیقات در حال انجام در این زمینه به ما اجازه صید را بدهد.
منبع:

5.0 / 5
4283
1398/07/30
10:24:16
تگهای خبر: ارزیابی , بانك , تولید , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۸ بعلاوه ۲
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش