سهم ۲۵ درصدی صنعت چرم از صادرات غیر نفتی ایران

سهم ۲۵ درصدی صنعت چرم از صادرات غیر نفتی ایران میزان سنج: مجری برگزاری ششمین نمایشگاه چرم، كیف، كفش و صنایع وابسته اعلام نمود كه این حوزه سهم 25 درصدی در صادرات غیر نفتی ایران دارد.


ادریس مازندرانی در حاشیه بازدید وزیر صنعت از این نمایشگاه در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: در نمایشگاه فعلی ۱۸۳ شركت تولید كننده و استارتاپی حضور دارند كه آخرین محصولات و فناوری های خودرا به معرض نمایش گذاشته اند. خوشبختانه تولید كنندگان داخلی توانسته اند در این عرصه توانایی های خودرا گسترش دهند و همین مسئله به رونق تولید در این بخش كمك كرده است.
وی با بیان این كه سهم صنعت چرم در اقتصاد ایران بسیار بالاست اظهار داشت: در این نمایشگاه تلاش شد شرایط برای مذاكره میان تولید كنندگان ایرانی و وارد كنندگان خارجی فراهم گردد و در قالب آن قراردادهای جدید برای افزایش صادرات در این عرصه شكل بگیرد.
بگفته مجری برگزاری ششمین نمایشگاه چرم، كیف، كفش و صنایع وابسته در این نمایشگاه اساتید ایتالیایی حضور پر قدرتی داشتند تا امكان انتقال دانش فنی آنها به شركت های ایرانی فراهم شودو در حوزه بهبود كیفیت نیز یك ارتقای جدید شكل بگیرد.
مازندرانی با اشاره به نهایی شدن حضور ایران در اتحادیه اقتصادی اوراآسیا اظهار نمود: ما در ماه های گذشته بوسیله وزارت صمت و اتحادیه مذاكرات گسترده با طرف های خارجی آغاز كردیم و با فرستادن هیئت های تجاری به این كشورها یا پذیرایی از آنها در ایران، محصولات داخلی را برایشان به معرض نمایش گذاشته ایم در كنار آن ایران در تمام نمایشگاه های صنعت چرم جهان تلاش می كند حضور فعالی داشته باشد تا از این ظرفیت برای افزایش تولید و صادرات غیر نفتی استفاده گردد.
منبع:

5.0 / 5
4261
1398/08/03
22:46:06
تگهای خبر: تولید , شركت , صادرات , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۲ بعلاوه ۴
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش