وزیر جهادكشاورزی خبر داد

افزایش ۱۰۰ درصدی میزان تولید گلخانه ای كشور امسال

افزایش ۱۰۰ درصدی میزان تولید گلخانه ای كشور امسال به گزارش میزان سنج ایسنا/كهگیلویه و بویراحمدوزیر جهاد كشاورزی اظهار داشت: در سالجاری با افزایش 100 درصدی میزان تولید گلخانه ای در كشور رو به رو بودیم.


به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، " محمود حجتی" پنجشنبه، نهم آبان ماه در مسافرت به استان كهگیلویه و بویراحمد و افتتاحیه طرح گلخانه ای در یاسوج اظهار نمود: امروز با همكاری مسئولان و پشتكار جوانان تحصیلرده محلی این منطقه شاهد افتتاح و بهره برداری این گلخانه هستیم.
وزیر جهاد كشاورزی اشاره كرد: با عنایت به تخصص و توانایی جوانان این منطقه، در آینده شاهد نخستین واحد كشت باغ نهال های ثمر ده در استان كهگیلویه و بویراحمد خواهیم بود.
وی اظهار داشت: با اجرای كشت باغ نهال در این استان، نگرانی درباب ارتباط با نهال مرتفع و نهال مورد نیاز تامین خواهد شد.
حجتی گلخانه را جزو طرح های اقتصاد مقاومتی عنوان و اضافه كرد: با عنایت به توانمندی های داخل كشور و تجارب تولیدكنندگان و صنعتگران، توانستیم خط تولید برای ساخت گلخانه در كشور ایجاد نماییم.
وزیر جهاد كشاورزی بیان كرد: با عنایت به بازارهای خوب گلخانه ای و تقاضای شمال كشور و كشورهای اورسیا و نیاز آنها به محصولات گلخانه ای، باید ظرفیت گلخانه ها را توسعه دهیم.
وی از افزایش ۱۰۰ درصدی میزان تولید گلخانه ها در ۶ سال اخیر آگاهی داد و اضافه كرد: امسال از هشت هزار هكتار به ۱۵ هزار هكتار رسیدیم.
وزیر كشور در ادامه اظهار داشت: اواخر سال ۹۷ سه هزار هكتار توسعه گلخانه داشتیم كه در یك سال ۲۵ درصد كل گلخانه های كشور بود.
حجتی با اشاره به اینكه نسبت به بعضی كشورهای پیشرو عقب افتادگی داریم، عنوان كرد: پیش بینی كرده ایم امسال با عنایت به توانایی هایی كه داریم ۵ هزار گلخانه توسعه دهیم و ان شالله به رقم ۲۰ هزار هكتار تا آخر سال برسیم.
وی اشاره كرد: درباب هدایت صدور مجوزهای لازم برای مردم پیشرفت خوبی داشتیم، اما در ارتباط با منابع لازم كم و كاستی وجود داشت كه با رایزنی های كه داشتیم این نگرانی محدودیت منابع مرتفع می شود.
منبع:

5.0 / 5
4186
1398/08/09
19:12:22
تگهای خبر: بازار , توسعه , تولید , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۵ بعلاوه ۳
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش