اقتصاد اروپا بر چه صنایعی متكی است؟

اقتصاد اروپا بر چه صنایعی متكی است؟ میزان سنج: كشاورزی كمترین و صنعت بیشترین سهم از ارزش افزوده اقتصاد كشورهای اروپایی را داشته اند.


به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، مركز آمار اتحادیه اروپا بخش صنعت بیشترین سهم را از ارزش افزوده ناخالص از كل تولید ناخالص داخلی كشورهای عضو این اتحادیه داشته است. تا آخر سال ۲۰۱۸، بطور متوسط ۱۹.۱ درصد از كل ارزش افزوده ناخالص كشورهای عضو اتحادیه اروپا مربوط به بخش صنعت بوده است.
بعد از این بخش، خرده فروشی، انبارداری و حمل و نقل با ۱۹ درصد و آموزش، مراقبت های درمانی و تامین اجتماعی با ۱۸.۶ درصد قرار دارند.
از جانب دیگر كمترین ارزش افزوده ناخالص در میان كشورهای عضو اتحادیه اروپا مربوط به بخش كشاورزی با تنها دو درصد بوده است و بعد از این بخش، فعالیت های هنری با سهم ۳.۴ درصدی و فعالیت های مالی و بیمه ای با سهم ۴.۹ درصدی، كمترین سهم را از ارزش افزوده ناخالص كشورهای عضو اتحادیه اروپا داشته اند.
در ۱۳ كشور از ۲۸ كشور عضو اتحادیه اروپا بخش خرده فروشی، انبارداری و حمل نقل سهم بیشتری از ارزش افزوده ناخالص در مقایسه با بخش صنعت داشته است. از طرف دیگر لیتوانی با ۳۱.۹ درصد و لهستان با ۲۰.۶ درصد، كشورهایی بده اند كه بیشترین وابستگی را به تجارت داشته اند.
از جانب دیگر اما ایرلند با ۳۶.۵ درصد بیشترین سهم صنعت از ارزش افزوده ناخالص را در میان كشورهای اروپایی دشاته است و بعد از این كشور، جمهوری چك با ۳۰.۲ درصد، اسلوونی با ۲۶.۹ درصد و رومانی با ۲۶.۱ درصد قرار دارند. سهم صنعت از ارزش افزوده ناخالص در آلمان ۲۵.۴ درصد و لهستان ۲۵ درصد بوده است.
در میان دیگر كشورهای اروپایی، سهم صنعت از ارزش افزوده ناخالص در اتریش ۲۲ درصد، ایتالیا ۲۰ درصد، هلند ۱۵ درصد، انگلیس ۱۴ درصد و فرانسه ۱۳ درصد تا آخر سال ۲۰۱۸ بوده است.
لازم به ذكر است كه اتحادیه اروپا شامل ۲۸ كشور بلژیك، آلمان، استونی، ایرلند، یونان، اسپانیا، فرانسه، ایتالیا، قبرس، لتونی، لیتوانی، لوكزامبورگ، مالت، هلند، اتریش، پرتغال، اسلوونی، اسلواكی، فنلاند، انگلیس، بلغارستان، مجارستان، لهستان، دانمارك، سوئد، كرواسی، جمهوری چك و رومانی است.
منبع:

5.0 / 5
4442
1398/08/10
14:16:35
تگهای خبر: بیمه , تجارت , تولید , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۸ بعلاوه ۴
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش