در بازارهای جهانی؛

سهام آسیایی افت كرد، دلار تقویت شد

سهام آسیایی افت كرد، دلار تقویت شد میزان سنج: اغلب شاخص های مهم آسیایی به دنبال نتایج ضعیف تر وال استریت، افت كردند و سرمایه گذاران منطقه، همینطور در انتظار انتشار نتایج ربع سالانه شركت ها هستند.به گزارش میزان سنج به نقل از مهر، روز پنج شنبه اغلب شاخص های مهم آسیایی به دنبال نتایج ضعیف تر وال استریت، افت كردند؛ ضمن اینكه سرمایه گذاران منطقه هم در انتظار انتشار نتایج ربع سالانه شركت ها هستند. این درحالی است كه شركت های ژاپنی، فصل درآمد خویش را شروع كرده اند.
در حالی كه صادركنندگان بزرگ شامل خودروسازان و شركت های بزرگ تكنولوژی در مقادیر پایین تری معامله شدند، شاخص نیكی ۰. ۴۳ درصد افت كرد. تویوتا و هوندا به ترتیب ۱. ۰۸ درصد و ۲. ۱۵ درصد سقوط كردند و الان هم ۰. ۴۲ درصد از ارزش سهام خویش را از دست داده اند.
در عین حال خیلی از سرمایه گذاران این منطقه، همچنان منتظر اعلام داده های درآمد شركت ها هستند كه مقرر است در اواخر امروز اعلام شود.
بزرگترین شاخص سهام آسیا- اقیانوسیه در خارج، یعنی ژاپنِ ام اس سی آی، ۰. ۵ درصد افت كرد و از ركورد ۱۰ ساله خود دورتر شد.
در سئول شاخص كوسپی ۰. ۴۸ درصد كاهش پیدا كرد. سهام شركت های ساخت تراشه حافظه كه وزن زیادی از این شاخص را به خود اختصاص می دهند، روز پنج شنبه در مقادیر پایین تری معامله شدند. سامسونگ الكترونیكس در ادامه افت های چند روزه خود امروز هم ۰. ۸۹ درصد، سقوط كرد.
در حالی كه بیشترین زیرشاخه های سیدنی شاخص اس انپی/ای اس اكس ۲۰۰ به جز تولیدكنندگان طلا، در مقادیر پایین تری معامله شدند، شاخص كل ۰. ۵۶ درصد از ارزش خویش را از دست داد.
در بازارهای بزرگ چین نیز، نوار رشد ۱۲ روزه شاخص هانگ سنگ در هنگ كنگ پاره شد و این شخص ۰. ۱۸ درصد افت كرد. شاخص هانگ سنگ هم كه سال گذشته، بهترین عملكرد را در این حوزه داشته است، همچنان بالای ۳۱۰۰۰ واحد باقی ماند.
بازارهای سرزمین اصلی چین اندكی افت كردند و كامپوزیت شانگ های ۰. ۱۵ درصد افت را تجربه كرده و كامپوزیت شن زن هم ۰. ۱ درصد از ارزش خویش را از دست داد.
روز پنج شنبه رویترز با اشاره به منابعی آگاه از دولت چین اظهار داشت كه خبرهای حكایت از این دارد كه احتمال دارد چین به دنبال سفارش هایی از جانب مقامات پكن، خریدهای اوراق قرضه آمریكایی را كاهش داده یا متوقف كند، البته این خبر ممكن است دقیق نبوده و جعلی باشند.
این سبب شد سرمایه گذاران دوباره به سمت خرید اوراق رو بیاورند كه این خبر خوبی برای دلار آمریكا است.
دربرابر ین، دلار توانست اندكی رشد كند و به نرخ ۱۱۱. ۶۷ ین در برابر هر دلار برسد.
دلار به دنبال انتشار اخباری در خصوص این كه بانك ژاپن در نظر دارد برنامه خرید اوراق قرضه خویش را كم كند، این هفته در مقابل ین به شدت تضعیف شد. در ابتدای این هفته نیز، نرخ برابری این دو ارز، ۱۱۳ ین در برابر هر دلار بود.

5.0 / 5
4742
1396/10/22
01:40:41
تگهای خبر: بازار , خرید , دلار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۴ بعلاوه ۳
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش