در معاملات امروز تالار شیشه ای

خودرویی ها بورس را بالا كشیدند

خودرویی ها بورس را بالا كشیدند میزان سنج: امروز شاخص بورس بیشتر از 230 واحد رشد كرد. گروه خودرو و ساخت قطعات در این رشد تاثیر بسزایی داشت؛ بطوریكه بیشتر سهم ها در این گروه با رشد بیشتر از چهار درصد در قیمت پایانی مواجه گشتند.


به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، امروز (یكشنبه) شاخص كل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران تا حدود نیم ساعت بعد از باز شدن معاملات با روند كاهشی روبرو شد اما از آن لحظه تا حدودا یك ساعت و نیم مانده تا بستن شدن بازار رشد كرد. از آن لحظه به بعد نیز با شیب ملائمی كم شد. در نهایت این شاخص نسبت به روز گذشته ۲۳۰ واحد رشد كرد و در تراز ۳۰۸ هزار و ۹۶۰ واحدی ایستاد.
شاخص كل هم وزن نیز با رشد مواجه گردید و در نهایت ۱۰۰۸ واحد بالا رفت و به رقم ۸۶ هزار و ۱۰۴ واحدی رسید. شاخص بازار شناور با ۸۲۹ واحد رشد تا رقم ۳۵۳ هزار و ۵۷۶ واحد بالا رفت.
شاخص بازار اول نیز ۱۶۷ واحد رشد كرد و به رقم ۲۲۴ هزار و ۵۰۳ واحدی رسید و شاخص بازار دوم با ۴۷۱ واحد رشد عدد ۶۲۸ هزار و ۵۲۰ واحدی را تجربه نمود.
بانك ملت، پتروشیمی پارس و پتروشیمی مبین سه سهمی بودند كه بیشترین تاثیر كاهشی را روی شاخص بازار داشتند، به نحوی كه هر كدام از این نمادها ۲۲۸، ۱۱۹ و ۱۰۵ واحد فاكتورهای بازار راع كاهش دادند. اما در طرف مقابل ایران خودرو، گروه صنعتی پاكشو و سایپا هر كدام به ترتیب ۱۴۱، ۹۹ و ۹۱ واحد تاثیر افزایشی روی شاخص بازار داشتند.
در بورس تهران ۲۰۳ سهم با افزایش قیمت و ۱۴۶ سهم با افت قیمت روبرو شدند. در فرابورس ایران نیز ۱۰۸ رشد و ۸۹ سهم افت قیمت را تجربه نمود.
در گروه خودرو و ساخت قطعات بیشتر سهم ها با رشد بیشتر از چهار درصد در قیمت پایانی مواجه گشتند. این گروه در ارزش معاملات نیز رتبه اول را به خود اختصاص دادند.
گروه بانك ها و موسسات اعتباری بعد از خودرویی ها ارزش معاملات را شاهد بودند، اما در این گروه بیشتر سهم ها با كاهش قیمت روبرو شدند همچون نماد بانك ملت كه بیشترین تاثیر كاهشی را روی شاخص بازار گذاشت در آخرین معامله با ۲.۵۶ درصد كاهش قیمت روبه رو شد.
ارزش معاملات بورس تهران امروز در مجموع به ۱۴۰۴ میلیارد تومان رسید و حجم معاملات رقم ۳.۵ میلیارد سهم و اوراق مالی را تجربه نمود. همین طور تعداد معاملات این بازار به ۳۸۶ هزار و ۴۰۱ را تجربه نمود.
آیفكس نیز با ۲.۰۶ واحد كاهش به رقم ۳۹۱۴ واحد رسید ارزش معاملات فرابورس ایران تا رقم ۷۱۲ میلیارد تومان رشد كرد كه این رقم ناشی از دست به دست شدن بیشتر از یك میلیارد سهم و اوراق مالی بود.
منبع:

5.0 / 5
4953
1398/08/12
14:55:42
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۸ بعلاوه ۳
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش