گزارش میزان سنج

پروازهای عتبات در آستانه قطع شدن

پروازهای عتبات در آستانه قطع شدن به گزارش میزان سنج شركت های هواپیمایی ایرانی پروازهای خود به فرودگاه های نجف و بغداد را قطع كرده اند و تنها چند ایرلاین در حال بازگرداندن مسافران خود از عراق به ایران هستند.به گزارش میزان سنج به نقل از مهر، در ایام اخیر كه التهابات داخلی عراق افزایش و به شهرهای زیارتی كربلا و نجف هم تسری یافته است، برخی دستگاه های ذی مدخل در انتقال زائرین به عتبات عالیات همچون وزارت امور خارجه و سازمان حج و زیارت اعلامیه هایی در خصوص ممانعت از سفر اتباع ایرانی به همسایه غربی مان صادر كرده اند كه سبب شده تا سفرهای زمینی و هوایی به مقاصد كربلا و نجف كاهش یافته یا قطع شود.
در همین راستا مقصود اسعدی سامانی در گفتگو با خبرنگار مهر از كاهش شدید پروازهای نجف از جانب برخی از ایرلاین ها و قطع شدن پروازهای نجف و بغداد از جانب تعدادی دیگر از شركت های هواپیمایی ایرانی اطلاع داد.
وی اضافه كرد: هم اكنون خیلی از پروازها به عتبات عالیات قطع شده است. برخی شركت ها هم كه در حال انجام پروازها هستند، صرفا برای بازگرداندن مسافرانی كه در فرودگاه نجف منتظر هواپیماهای ایرانی است، به عراق پرواز می كنند.
دبیر انجمن صنفی شركت های هواپیمایی با اشاره به اینكه هم اكنون تقاضای سفرهای هوایی به سمت عراق وجود ندارد، اظهار داشت: علت آن انتشار اطلاعیه وزارت امور خارجه است كه از مردم درخواست نمود تا اطلاع ثانوی از سفر به شهرهای زیارتی عراق بپرهیزند.
وی افزود: قیمت بلیت های عتبات هم كاهش یافته و شركت های هواپیمایی متضرر می شوند. بنابراین با عنایت به اطلاعیه وزارت امور خارجه، برخی شركت های هواپیمایی از روز گذشته پروازهای خود به عراق را كاهش داده یا قطع كرده اند.
این فعال صنفی حمل و نقل هوایی با اشاره به اینكه البته یكی دو شركت هواپیمایی همچنان پروازهای عتبات خویش را برقرار دارند، خاطرنشان كرد: این شركت ها هنوز برنامه ای برای قطع پروازهای عراق خود اعلام نكرده اند.
وی درباره زمان بازگشت پروازهای عتبات به برنامه پروازی شركت های هواپیمایی بیان داشت: ازسرگیری پروازهای نجف و بغداد به شرایط داخلی عراق بستگی دارد؛ هم اكنون در بغداد و برخی دیگر از شهرهای جنوبی عراق تظاهرات وجود دارد.
به گزارش میزان سنج به نقل از مهر و بنابر آنچه وبسایت فلایت رادار ۲۴ اعلام نموده، ساعت ۲: ۱۵ صبح امروز قشم ایر از فرودگاه امام خمینی (ره) و ۲: ۳۰ صبح امروز العراقیه از فرودگاه مشهد به نجف پرواز داشته اند.
ایران ایر هم ۴: ۳۵، كاسپین ۴: ۴۵ و قشم ایر ۵ صبح امروز از فرودگاه امام خمینی (ره) به سمت نجف پرواز داشته اند.
همچنین قشم ایر ۳: ۳۰ صبح امروز از نجف به فرودگاه امام خمینی (ره)، العراقیه ۴: ۰۰ صبح از نجف به مشهد و ۴: ۳۰ از نجف به فرودگاه امام خمینی (ره)، ایران ایر ۵: ۳۵ از نجف به فرودگاه امام خمینی (ره)، كاسپین ۵: ۳۵ از نجف به اصفهان و قشم ایر ۶: ۳۵ صبح امروز از نجف به فرودگاه امام خمینی (ره) پرواز داشته اند.
اما پس آن هیچ پرواز دیگری به نجف یا بالعكس انجام نشده كه نشان داده است برخی شركت های هواپیمایی صرفا هواپیما برای بازگرداندن مسافران خود كه در عراق بوده اند، به فرودگاه نجف اعزام كرده بودند.
گفتنی است بر مبنای آنچه سایت فلایت رادار ۲۴ نمایش می دهد، هم اكنون هیچ پروازی از ایران به سمت عراق از هیچ یك از فرودگاه های ایران و بالعكس در جریان نیست.


5.0 / 5
4332
1398/08/13
23:43:42
تگهای خبر: دستگاه , سازمان , شركت , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۲ بعلاوه ۱
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش