تكذیب رسوب برنج در منطقه آزاد چابهار

تكذیب رسوب برنج در منطقه آزاد چابهار به گزارش میزان سنج مدیرعامل منطقه آزاد چابهار اظهار داشت: هیچ كالای رسوب شده در انبارهای چابهار وجود ندارد و برخی آمارها در خصوص رسوب كالاهای اساسی و برنج در منطقه آزاد چابهار حقیقت ندارد. در واقع این اعداد و ارقام كه از رسوب كالا در این بندر اعلام شد، مبنای منطقی در منطقه آزاد چابهار ندارند.


به گزارش میزان سنج به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، عبدالرحیم كردی اظهار داشت: چابهار حدودا بیشتر از یك دهه است به سر زبان ها افتاده است و شروع این مباحث هم عنایت ویژه رهبر معظم انقلاب بود كه سواحل مكران را بعنوان گنج پنهان مورد توجه قرار دادند.
وی با تاكید بر این كه این نگاه، عنایت هوشمندانه و تیزبین رهبر معظم انقلاب از اصول علم اقتصاد بر می آید، افزود: مواد اولیه روزی عامل مهم تعیین كننده بود، در مقطعی نیروی كار در قیمت تمام شده كالای تولیدی تأثیر به سزایی داشت، اما از دو دهه قبل این فضا تغییر نمود و به این معنا كه دسترسی به نیروی كار به راحتی امكان پذیر بود و شكاف فناوری به شدت كم شد و فضا برای رقابت آنچنانی وجود نداشت.
وی در بخش دیگری از صحبت هایش به ایجاد زیرساخت ها اشاره نمود و اظهار داشت: در خصوص دستور جدید مقام معظم رهبری برای تامین مالی سواحل مكران، ۳۰۰میلیون دلار از منابع صندوق توسعه ملی به دستور ایشان برای تكمیل راه آهن زاهدان – چابهار اختصاص داده شده و دستگاه های ذیربط هم متعهد شده اند، سرعت لازم را در تكمیل مسیر ریلی این منطقه بوجود آورند.
كردی در ادامه اظهار داشت: این راه آهن نزدیك ۶۰ درصد پیشرفت فیزیكی دارد كه نیمه اول سال ۱۴۰۰ اتصال راه آهن چابهار به شبكه سراسری ریلی در دستور كار قرار خواهد گرفت.
كردی درباره راه اندازی فرودگاه جدید بین المللی چابهار افزود: توافقنامه اجرایی با پیمانكار به امضا رسیده است و عملیات اجرایی این پروژه سه ساله بزودی شروع خواهد شد.
او از دریافت تاییدیه دولت چین برای فاینانس ۴۵۰ میلیون دلاری فرودگاه بین المللی چابهار اطلاع داد و اظهار داشت: فاز اول بخش «كارگو» به ظرفیت ۵ میلیون تن هم طراحی شده است.
مدیرعامل منطقه آزاد چابهار در ادامه صحبت های خود اظهار داشت: طرح توسعه چابهار تهیه شده است و دو بندر شهید بهشتی و كلانتری هم در طرح توسعه جانمایی شده و به منطقه آزاد چابهار اضافه خواهد شد.
كردی در ادامه به نقش آفرینی چابهار در اقتصاد ملی اشاره و تصریح كرد: از دو مسیر فولاد و پتروشیمی نقش آفرینی این منطقه آزاد در اقتصاد ملی را دنبال خواهیم كرد؛ طرح جامع فولاد كشور ۱۰ میلیون تن تولید فولاد را برنامه ریزی كرده كه سهم سواحل مكران هم در آن در نظر گرفته شده است كه الان ۱.۶ میلیون تن را روی خاك داشته و ساخت كوره هم تمام شده است.
وی اظهار داشت: فاینانس از صندوق توسعه ملی به میزان ۱۱۲ میلیون یورو عملیاتی شده كه در سال ۱۴۰۰ این طرح فولادی به بهره برداری خواهد رسید؛ ضمن اینكه در فاز دوم هم برای تولید ۳.۲ میلیون تن فولاد برنامه ریزی شده است.5.0 / 5
4797
1398/08/21
22:32:02
تگهای خبر: تجارت , توسعه , تولید , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۴ بعلاوه ۵
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش