بر اساس گزارش دفتر اقتصاد مسكن؛

كاهش قیمت مسكن در آبان ماه

كاهش قیمت مسكن در آبان ماه به گزارش میزان سنج دفتر اقتصاد مسكن وزارت راه و شهرسازی، اعلام نمود: در حالیكه روند صعودی تعداد معاملات در آبان ماه نسبت به مهر ادامه داشت، اما سیر نزولی قیمت مسكن حفظ شده است.به گزارش میزان سنج به نقل از مهر، دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسكن وزارت راه و شهرسازی، جزئیات معاملات بازار مسكن تهران در آبان ماه امسال را اعلام نمود كه بر این اساس، در ماه گذشته ۴ هزار و ۶۸ فقره معامله مسكن به ثبت رسید كه نسبت به ماه گذشته، حدود ۵۰۰ فقره افزایش داشته كه رشد ۱۵ درصدی را نشان می دهد؛ این در شرایطی است كه این تعداد نسبت به ماه مشابه سال قبل (آبان ۹۷)، حدود سه هزار فقره كاهش داشته است.
همچنین بر طبق این گزارش، متوسط قیمت هر متر مربع واحد مسكونی در پایتخت، ۱۲ میلیون و ۶۱۷ هزار و ۶۰۰ تومان بود كه نسبت به ماه پیش از آن (مهرماه ۱۳۹۸) حدود ۱۵۰ هزار تومان كاهش قیمت را به ثبت رسانده است؛ این در شرایطی است كه نرخ هر مترمربع واحد مسكونی، كاهشی معادل ۱.۳ درصد داشته است.
در عین حال، قیمت هر مترمربع واحد مسكونی، نسبت به آبان ماه سال قبل كه متوسط ۹ میلیون و ۱۸۵ هزار و ۸۰۰ تومانی را به ثبت رسانده، بیشتر از ۳.۵ میلیون تومان افزایش داشته است كه رشدی معادل، ۲۷.۱۹ درصدی را نشان داده است.
بر اساس آنچه وزارت راه و شهرسازی اعلام نموده، منطقه یك بعنوان گران ترین منطقه پایتخت بوده كه متوسط قیمت آن، به ۲۴ میلیون و ۹۸۶ هزار و ۱۰۰ تومان رسیده است؛ این در شرایطی است كه این نرخ، نسبت به ماه گذشته، سه میلیون تومان در هر مترمربع كاهش داشته است.
همچنین پرمعامله ترین منطقه پایتخت در آبان ماه امسال منطقه ۵ با ۶۲۵ فقره معامله بوده كه میانگین قیمت آن، ۱۴ میلیون و ۵۴۱ هزار و ۵۰۰ تومان برآورد شده است.
كم معامله ترین بخش پایتخت هم به منطقه ۱۹ با تنها ۲۳ فقره معامله مسكن اختصاص دارد.
در عین حال، ارزان ترین منطقه تهران، منطقه ۱۸ با میانگین هر مترمربع ۵ میلیون و ۸۳۶ هزار و ۲۰۰ تومان معرفی شده است.
همین طور به جز مناطق ۴، ۷، ۹، ۱۲، ۱۳، ۱۴، ۱۵، ۱۸ و ۱۹ كه میانگین قیمت مسكن در این مناطق افزایشی بود، در سایر مناطق تهران قیمت مسكن كاهشی بوده است.
بیشترین میزان افزایش ماهانه قیمت مسكن به منطقه ۱۴ تهران با یك میلیون و ۴۰۰ هزار تومان در ماه آبان اختصاص دارد و بیشترین كاهش نیز، به منطقه یك با ۳.۵ میلیون تومان در هر مترمربع مختص كرده است.
گزارش های دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسكن وزارت راه و شهرسازی، حكایت از آن دارد كه در حالی از تیرماه امسال تا آخر تابستان، روند كاهشی معاملات ادامه داشته است، اما از آغاز پاییز روند معاملات مسكن سیر صعودی را تجربه كرده؛ اما روند كاهشی قیمت مسكن حفظ شده است.

5.0 / 5
4948
1398/09/03
18:59:36
تگهای خبر: بازار , قیمت , متر , معامله
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۱ بعلاوه ۱
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش