وزیر اقتصاد:

فساد را افشا كنید، جایزه بگیرید

فساد را افشا كنید، جایزه بگیرید به گزارش میزان سنج وزیر امور اقتصادی و دارایی اظهار داشت: باید برای مبارزه با فساد یك نگاه همه جانبه وجود داشته و برای مقابله با آن یك كریدور فعال شود؛ در چنین بستری این وزارتخانه آماده است به كسانی كه فساد را افشا می كنند، جایزه بدهد.


به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، فرهاد دژپسند امروز (سه شنبه) در جلسه شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی اظهار نمود: فساد مانند مورچه سیاه در شب سیاه است كه روی یك سنگ سیاه هم حركت می كند، ازاین رو پیدا كردن آن كاری بسیار دشوار و مقابله با آن پیچیده است.
به گفته وی، در ارتباط با فساد باید میان احساسی كه از فساد وجود دارد و درك دقیق از آن فاصله گذاشت، چونكه احساس فساد می تواند اقتصاد كشور را با خطرات جدی مواجه كند و ترس و ناامنی اقتصادی را افزایش خواهد داد.
وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به اینكه نمی توان برای مقابله با فساد برای هر مامور یك مامور دیگر را استخدام كرد تا بر آن نظارت كند، توضیح داد: مقابله با فساد جز با شفاف كردن اقتصاد ممكن نخواهد بود. اگر ما بتوانیم اقتصادمان را هوشمند نماییم و تمام تبادلات و نقل و انتقالات در آن به شكل واضح قابل رویت باشد، بطور قطع میزان فساد كاهش خواهد یافت.
دژپسند با تاكید بر این مورد كه هر كس فاسد را افشا كند و افشای او به صدور حكم ضد فرد فسادكننده منجر شود، از وزارت اقتصاد جایزه خواهد گرفت، تصریح كرد: باید با ایجاد یك كریدور ضد فساد سیستمی را راه اندازی نماییم كه افراد در كوتاه ترین زمان ممكن و به راحتی فساد اتفاق افتاده را اعلام كنند. در چنین فضایی روشی كه به اصطلاح به آن سوت زدن گفته می شود، قابل استفاده خواهد بود تا هر فردی كه در هر فضایی با یك فساد مواجه گردید، سوت بزند و این مورد را در اختیار دستگاه های نظارتی قرار دهد.
وی همینطور در حاشیه شورای گفتگو در جمع خبرنگاران با اشاره به ضرورت برخورد با فساد در سیستم مالیاتی كشور اظهار داشت: بهترین راه برای مقابله با دورزدگان مالیاتی استفاده از روش های نوین و هوشمند است. اگر ما این ساختار را ایجاد نماییم و روابط رو در روی افراد كم شود، بطور قطع میزان فساد كاهش خواهد یافت، هم عملكرد بهتر می شود.
دژپسند با اشاره به برنامه ریزی های صورت گرفته برای الكترونیكی شدن زیرمجموعه های وزارت اقتصاد بیان كرد: امسال اظهارنامه های مالیاتی را در فضای الكترونیك گرفتیم و امیدواریم مالیات تا آخر دولت دوازدهم به صورت كامل الكترونیكی شود. گمرك هم احیانا تا هفته دولت سال آینده به صورت كامل الكترونیكی خواهد شد.
منبع:

5.0 / 5
4718
1398/09/19
22:26:46
تگهای خبر: دستگاه , دولت , گمرك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۱ بعلاوه ۱
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش