سرمایه گذاری كانادا در توسعه ایستگاه شارژ خودروهای برقی

سرمایه گذاری كانادا در توسعه ایستگاه شارژ خودروهای برقی به گزارش میزان سنج دولت كانادا می خواهد به منظور توسعه زیرساختهای ایستگاه شارژ خودروهای برقی، ۱۲۰ میلیون دلار سرمایه گذاری كند.به گزارش میزان سنج به نقل از وب سایت businessgreen، خیلی از كشورهای جهان قصد دارند با هدف مقابله با آلودگی هوا و كاهش میزان انتشار آلاینده ها و گازهای گلخانه ای و حفظ بیشتر محیط زیست، خودروهای تمام الكتریكی و برقی را به تولید انبوه برسانند.

افزایش روزافزون خودروهای برقی و محبوبیت استفاده بیشتر از این خودروهای پاك سبب شده است شركتهای خودروسازی در سراسر جهان به رقابتی تنگاتنگ پرداخته و هر یك از برنامه های خود برای طراحی و تولید خودروهایی بهتر و با توان پیمایش بیشتر رونمایی كنند.

هم اكنون دولت كانادا به منظور گسترش استفاده از خودروهای برقی و توسعه زیرساخت ایستگاه های شارژ این خودروهای دوستدار محیط زیست و پاك، تصمیم گرفته است كه وارد فاز و مرحله دوم پروژه ملی "كانادای سبز" شده تا مردم و شهروندان این كشور را به استفاده هر چه بیشتر و روزافزون خودروهای برقی و الكتریكی تشویق و ترغیب كند.

كانادا یكی از كشورهای نفت خیز جهان است كه منابع و ذخایر نفتی عظیمی را داراست اما به منظور حفظ محیط زیست و كاهش میزان انتشار آلاینده ها به جو زمین، همچون كشورهای پیشگام در عرصه استفاده از خودروهای برقی و الكتریكی به حساب می آید. این كشور همینطور در حفظ محیط زیست نام و آوازه زیادی كسب كرده است.

این كشور كه در آمریكای شمالی واقع شده اعلام نموده است كه در جهت كوشش برای گسترش زیرساخت ها و افزایش تعداد ایستگاه های شارژ خودروهای برقی، یك سرمایه گذاری ۱۲۰ میلیون دلاری مختص كرده است و امیدوار است كه با اجرای كامل این طرح و پروژه ملی، صنعت نوپای خودروهای برقی و الكتریكی رشد روزافزونی پیدا كرده و همینطور شهروندان كانادایی هم از آن استقبال بهتر و بیشتری كنند.

دولتهای بسیاری همچون انگلستان، فرانسه، نروژ، اسپانیا، یونان، مكزیك، چین و هند همچون پیشگامانی هستند كه قصد دارند به منظور جلوگیری از آلودگی هوا، حفظ محیط زیست و كاهش دمای كره زمین، تولید و فروش خودروهای بنزینی و دیزلی را تا دهه ۲۰۳۰ و نهایتا تا دهه ۲۰۴۰ میلادی (حدود دو دهه آینده) ممنوع و متوقف اعلام كنند. 

5.0 / 5
5119
1396/10/25
17:16:00
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۴ بعلاوه ۲
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش