حال و احوال خودروسازان در سالی كه گذشت

حال و احوال خودروسازان در سالی كه گذشت میزان سنج: شركت های خودروسازی در سال 2019 میلادی از میزان فروش و عملكرد خود گزارش های جدیدی منتشر نموده اند كه نشان دهنده موفقیت آنها در بازار ایالات متحده آمریكاست.


به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، با گذشت سال ۲۰۱۹ میلادی، شركت های خودروسازی بزرگ و معروف جهان كه همواره با معرفی و عرضه محصولات مختلف اهتمام دارند سهم قابل توجهی از بازارهای جهانی مهم نظیر ایالات متحده آمریكا را به خود اختصاص دهند، گزارشی از میزان فروش و عملكرد خودرا در طول یك سال قبل منتشر می كنند.
طبق گزارش های انتشار یافته از طرف خودروسازان بزرگ، برخی شركت ها نظیر سوبارو، تویوتا، هیوندای، فیات كرایسلر و فولكس واگن موفق شده اند عملكرد موفقیت آمیز و فروش قابل توجهی را در بازار ایالات متحده آمریكا برای خود به ثبت برسانند این در حالیست كه برخی دیگر از خودروسازان همچون مزدا، نیسان، اینفینیتی و شورولت جنرال موتورز با كاهش در این بازه زمانی مواجه بوده اند.
برند Ram بعنوان یكی از زیرمجموعه های شركت فیات كرایسلر با یك رشد چشم گیر ۱۸ درصدی توانسته فروش خودرا در بازار ایالات متحده به ۷۰۳ هزار و ۲۳ دستگاه در سال ۲۰۱۹ برساند. نقطه قوت این برند آمریكایی پیكاپ های آن بوده اند كه توانستند از خودرو های شورولت سیلورادو نیز جلو بزنند.
شركت ژاپنی سوبارو نیز توانست با رساندن میزان فروش خود به ۷۰۰ هزر و ۱۱۷ دستگاه و ثبت یك رشد ۳ درصدی جزو خودروسازان موفق این بازار در سال ۲۰۱۹ باشد. از خودرو های محبوب و پرفروش سوبارو در بازار آمریكا می توان به شاسی بلند سه ردیفه سوبارو آسنت (Ascent)، اوت بك (Outback) و فورستر (Forester) اشاره نمود. این خودروساز ژاپنی اعلام نموده كه سال ۲۰۱۹ یازدهمین سال متوالی و پی در پی است كه موفق شده است فروش صعودی و رو به رشدی را برای خود به ارمغان بیاورد.
هیوندای نیز به لطف خط تولید خودرو های شاسی بلند و سدان های محبوب خود همچون سانتافه، النترا و سوناتا توانست در این بازه زمانی با رشد و افزایش ۳ درصدی ۶۸۸ هزرا و ۷۷۱ دستگاه در بازار ایالات متحده بفروشد.
فولكس واگن نیز در سال ۲۰۱۹ میلادی با فروش ۳۶۳ هزار و ۳۲۲ دستگاه رشدی ۳ درصدی را در این بازار تجربه كرده است. ۵۳ درصد از فروش این خودروساز آلمانی به شاسی بلندهای تیگوان و اتلس تعلق داشته است.
اوضاع برای برخی دیگر از شركت های خودروسازی همچون مزدا، نیسان، اینفینیتی و شورولت جنرال موتورز چندان مساعد نبوده و در این بازه زمانی با رشدی منفی در بازار ایالات متحده مواجه گشته اند.
برخلاف فروش چشم گیر محبوب ترین خودروی مزدا، كراس اوور سی ایكس ۵ كه رشدی ۲.۶ درصدی را تجربه كرده است، بطور كلی شركت ژاپنی مزداموتورز با فروش ۲۷۸ هزار و ۵۵۲ دستگاه، با رشد منفی ۷ درصدی در سال ۲۰۱۹ روبه رو شده است.
نیسان و برند لوكس ساز زیرمجموعه آن نیز بنظر می رسد در سال ۲۰۱۹ نتوانستند نظر و توجه مشتریان آمریكایی را به سمت و سوی خود جلب كنند به شكلی كه میزان فروش این شركت ژاپنی با ۹ درصد كاهش روبرو شده است.
از دیگر خودروسازانی كه با رشدی منفی در این بازار مواجه گشته اند، می توان به تویوتا با كاهش ۲ درصدی، هوندا با كاهش ۰.۳ درصدی، اینفینیتی با كاهش ۲۱ درصدی، شورولت جنرال موتورز با كاهش ۲ درصدی اشاره نمود.
منبع:

5.0 / 5
4446
1398/10/18
18:53:51
تگهای خبر: بازار , تولید , دستگاه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۴ بعلاوه ۳
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش