پیشنهاد برای تعیین تكلیف ۶۰ میلیون دلار كالای غیرضروری

پیشنهاد برای تعیین تكلیف ۶۰ میلیون دلار كالای غیرضروری میزان سنج: به دنبال دپوی كالاهای گروه (4) در گمرك ها و بنادر ایران، چندی قبل و پس از بازدید وزیر اقتصاد از این مناطق، وی پیشنهادی را در ارتباط با تعیین تكلیف این كالاها كه عموما مصرفی و غیرضروری هستند به هیات وزیران ارائه كرده است.به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، امسال و پس از جدی تر شدن موضوع ترخیص كالاها و ممانعت از رسوب آن در گمركها و بنادر، با دستور رئیس جمهور مقرر شد كه برای رفع مشكلات و ترخیص سریع كالاها كمیته ای به ریاست وزیر اقتصاد و با شركت نمایندگان وزارت راه و شهرسازی، وزارت صنعت، معدن و تجارت، جهاد كشاورزی، بانك مركزی و گمرك تشكیل گردد و در همین راستا پیشنهادهایی برای تعیین تكلیف سریعتر و ترخیص كالاها مصوب شد و در دستور كار قرار گرفت.

از كالاهای رسوب كرده در گمرك، بخشی مربوط به كالاهای گروه (۴) است كه ترخیص آنها متوقف و از مدت ها قبل در ارتباط با تعیین تكلیف و ترخیص آن بحث های زیادی مطرح بوده است؛ بطوریكه حواشی و حتی شایعاتی در مورد ترخیص یا واگذاری آنها به سازمان اموال تملیكی برای فروش یا هر گونه تصمیم دیگری وجود داشت.

اما تازه ترین اطلاعات دریافتی از آن حكایت دارد كه در جریان بازدید اخیر وزیر اقتصاد از گمرك ها، موضوع كالاهای گروه(۴) نیز مورد بررسی قرار گرفته و در امتداد تعیین تكلیف این كالاها، پیشنهادی به دولت ارائه شده است كه در صورت موافقت هیات وزیران، این كالاها وضعیت مشخصی پیدا خواهند كرد.

این در حالی است كه ظاهرا موضوع هنوز بطور جدی در دولت مطرح و مورد بررسی قرار نگرفته و تصمیم گیری نهایی در مورد آن انجام نشده است.

كالاهای گروه (۴) عموما كالاهای لوكس و مصرفی هستند كه هم اكنون مجموع این كالاهای دپو شده در كمرگ به بیشتر از ۶۰ میلیون دلار می رسد و در ۱۷ گمرك قرار دارند.

در بین كالاهای گروه (۴) مانده در گمركها انواع كالاها همچون لوازم خانگی، لوازم التحریر، لوازم آرایشی، ژل های تزریقی زیرپوستی، آلات موسیقی و غذای حیوانات دیده می شود.

منبع:

5.0 / 5
4317
1398/10/20
16:18:42
تگهای خبر: بانك , تجارت , دلار , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۸ بعلاوه ۲
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش