در گفت وگو با میزان سنج

زمان تحویل ساختمان جدید پلاسكو به كسبه اعلام گردید

زمان تحویل ساختمان جدید پلاسكو به كسبه اعلام گردید به گزارش میزان سنج معاون بنیاد مستضعفان با اشاره به این كه عوارض پروانه نكته اصلی اختلاف نظر بین بنیاد بعنوان سازنده پلاسكو و شهرداری منطقه است، اظهار داشت: همه تلاش خویش را می نماییم كه بتوانیم در سالگرد بعدی پلاسكو در سال ۱۳۹۹ این ساختمان را ساخته شده به كسبه تحویل دهیم.


منوچهر خواجه دلویی در گفتگو با ایسنا، درباره آخرین وضعیت ساخت وساز در ساختمان پلاسكو و اختلافات با شهرداری اظهار نمود: ساخت وساز در ساختمان پلاسكو هیچ مشكلی ندارد و به صورت شبانه روزی در این ساختمان كار و فعالیت انجام می شود. براین اساس تا فروردین سال آینده اسكلت ساختمان پلاسكو به صورت كامل ایجاد می شود و هیچ مشكلی در این حوزه نداریم و همه برنامه ریزی ها برای افتتاح پلاسكو و تحویل مغازه های آن به كسبه صدمه دیده در دیماه سال آینده و همزمان با سالگرد بعدی پلاسكو است.
وی در پاسخ به سوالی در خصوص این كه اختلاف نظرتان با شهرداری منطقه سر چه موضوعی است و این كه گفته می شود عوارض باید پرداخت كنید و مشكل شهرداری با شما سر این مورد است را چگونه می خواهید حل كنید؟ اظهار داشت: مسئله پروانه پلاسكو از نظر فنی هیچ مشكلی ندارد. مبحث اصلی عوارض پروانه است كه از دید ما پلاسكو حقوق مكتسبه بوده و مقرر است مثل قبل ساخته شود؛ ازاین رو نباید عوارضی از آن گرفته شود.
خواجه دلویی اظهار داشت: برپایه مصوبه كمیسیون ماده پنج و مصوبه شورای تأمین استان نباید از پلاسكو عوارضی دریافت شود و ساخت وساز آن باید به صورت مجانی صورت گیرد، اما شهردار منطقه می گوید عوارض باید از ما دریافت شود.
معاون توسعه ساختمان و انرژی بنیاد مستضعفان در پاسخ به سوال دیگری در خصوص این كه اگر همه مصوبات شما را از پرداخت مالیات پلاسكو معاف كرده اند، چرا شهردار منطقه اصرار بر پرداخت آن دارد؟ اظهار نمود: شهرداری منطقه منابع خودش و مبحث خودش را می بیند و می گوید باید برای معاف شدن از پرداخت عوارض و ساخت پلاسكو به صورت مجانی این مورد در شورای شهر تهران تصویب شود. البته در این حوزه جلسه و مذاكراتی با اعضای شورای شهر داشته ایم اما وقتی كمیسیون ماده پنج مصوبه ای ابلاغ می كند در واقع رئیس شورای شهر تهران هم بعنوان عضو در آن جلسه بوده و این مصوبات ابلاغ گردیده است.
خواجه دلویی همینطور در پاسخ به سوال دیگری در خصوص این كه آیا با عنایت به وجود این اختلافات بین بنیاد مستضعفان و شهرداری منطقه درباره پرداخت مالیات پلاسكوی جدید، چه كاری انجام می دهید و آیا به اجبار آنرا پرداخت خواهید كرد؟ اظهار داشت: الزامی به پرداخت عوارض در این حوزه نداریم و الان در حال مذاكره و رایزنی هستیم. امیدواریم این مسئله به خوبی حل شود.
به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، دو روز از سومین سالگرد پلاسكو می گذرد و كسبه همچنان منتظرند ببینند بنیاد مستضعفان بعنوان مالك و سازنده این ساختمان می تواند به آخرین وعده خود در خصوص ساخت پلاسكو در نیمه دوم سال ۱۳۹۹ عمل كند و اختلافاتش را با شهرداری حل خواهد نمود یا آنكه تاریخ های دیگری برای افتتاح پلاسكوی جدید از جانب مسؤلان بنیاد مستضعفان و دیگر مسؤلان اعلام خواهد شد.
منبع:

5.0 / 5
4470
1398/11/02
14:41:07
تگهای خبر: توسعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۳ بعلاوه ۴
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش