مذاكرات ترامپ و رئیس WTO برای اصلاح داور تجاری

مذاكرات ترامپ و رئیس WTO برای اصلاح داور تجاری میزان سنج: دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریكا با بیان دیدار مدیركل سازمان جهانی تجارت (WTO) از واشنگتن در ایام آینده، وعده داد اصلاحات شایان توجهی در این نهاد تجارت جهانی صورت بگیرد.به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، سازمان جهانی تجارت بعد از اینكه آمریكا عملا عملكرد داوری تجاری سازمان جهانی تجارت را فلج كرد، نتوانسته است در مناقشات تجاری مداخله كند.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریكا در داووس سوییس به خبرنگاران اظهار داشت: ما كاری خواهیم كرد كه بسیار چشم گیر خواهد بود. روبرتو آزودو، مدیركل سازمان جهانی تجارت و سایر نمایندگان این نهاد به زودی به واشنگتن می آیند و ما كار روی اصلاحات سازمان جهانی تجارت را آغاز خواهیم كرد.

آمریكا ماه میلادی جاری سند فاز اول توافق تجاری با چین را امضا كرد و به اجرای توافق تجاری جدید با مكزیك و كانادا نزدیك شد. دولت ترامپ سازمان جهانی تجارت را مقصر سوءاستفاده چین از آمریكا خوانده است.

روبرتو آزودو، مدیركل سازمان جهانی تجارت كه در كنفرانس مطبوعاتی به همراه ترامپ صحبت كرد، اظهار داشت: این نهاد به تغییرات جدی نیاز دارد و این سیستم چندجانبه به درستی عمل نكرده است. اگر سازمان جهانی تجارت بخواهد نقش خودرا در اقتصاد جهانی امروز ایفا كند، باید به روز شود. ما متعهد به اجرای تغییرات هستیم. ایشان سپس اضافه كرد: درباره تغییراتی كه بایستی انجام بگیرند به زودی با ترامپ و سایر سران كشورهای عضو سازمان جهانی تجارت گفت و گو خواهدنمود.

ترامپ همین طور در داووس تهدیدهای خود برای وضع تعرفه ۲۵ درصدی روی واردات خودرو های اروپایی در صورت عدم موافقت اتحادیه اروپا با یك توافق تجاری را تكرار كرد.

فیلیپ اتین، سفیر فرانسه در مجمع جهانی اقتصاد اظهار داشت: اتحادیه اروپا به دنبال حل و فصل اختلافات با آمریكا درباب یارانه های هواپیما و مالیات دیجیتالی است و آگهی داد جنگ تعرفه ای به هر دو اقتصاد ضربه خواهد زد.

امیلی هابر، سفیر آلمان در آمریكا اظهار نمود: اتحادیه اروپا از نظر اقتصادی به اندازه آمریكا قوی است و به هر گونه تعرفه های اضافی آمریكا با وضع تعرفه های مشابه روی محصولات آمریكایی واكنش نشان خواهد داد.

بر اساس گزارش رویترز، واشنگتن و بروكسل در زمینه های گوناگون از یارانه های هواپیما گرفته تا موانع تجاری و طرح فرانسه و سایر كشورهای اروپایی برای وضع مالیات روی خدمات دیجیتالی اختلاف دارند. آمریكا هم اكنون روی مجموعه ای از كالاهای اروپایی تعرفه ۲۵ درصدی و روی هواپیما تعرفه ۱۰ درصدی وضع كرده و در دسامبر آگهی داد این تعرفه ها را افزایش خواهد داد و شمار كالاهایی كه مشمول عوارض وارداتی می شوند را گسترش می دهد.

منبع:

5.0 / 5
4501
1398/11/04
16:15:30
تگهای خبر: تجارت , خدمات , دولت , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۸ بعلاوه ۱
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش