بازار فروش خودرو های برقی در چین چطور است؟

بازار فروش خودرو های برقی در چین چطور است؟ به گزارش میزان سنج گزارش ها حاكی می باشد كه ۱.۱۸ میلیون دستگاه خودروی برقی در چین در سال ۲۰۱۹ میلادی به فروش رفته است.


به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، در سال های اخیر كه استقبال بی نظیری از خریداری و استفاده از خودرو های الكتریكی، پاك و دوستدار محیط زیست شده است، خیلی از شركت های خودروسازی در جهان به سمت و سوی توسعه، تولید و عرضه خودرو های برقی، هیبریدی و پلاگین هیبریدی روی آورده اند.
حالا تازه ترین آمار و گزارش های انتشار یافته در وب سایت clean technica نشان داده است كه ۱.۱۸ میلیون دستگاه برقی در سال ۲۰۱۹ میلادی روانه بازار چین شده و به فروش رفته است. این امر از آن حكایت می كند كه مشتریان چینی استقبال بی نظیری از خرید محصولات پاك كرده اند و بدین ترتیب روند فروش خودرو های برقی در این كشور رو به رشد و صعودی گزارش شده است.
چین یكی از بزرگترین بازارهای فروش خودرو در جهان به حساب می آید كه در صورت تجربه روند كاهشی یا افزایشی، كارشناسان و تحلیل گران معمولا آنرا به بسیاری دیگر از بازارهای جهانی تعمیم می دهند.
این در حالیست كه بعضی از آنها اعتقاد دارند كه فروش خودرو های برقی در چین در شش ماه گذشته روندی كاهشی را تجربه كرده و همچون قبل با صعود قابل توجهی مواجه نبوده است.
بالغ بر ۱۵۰ هزار دستگاه خودروی برقی در ماه دسامبر ۲۰۱۹ میلادی به فروش رفته كه نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۲ درصد كاهش یافته است ولی در مجموع سهم خودرو های الكتریكی در این كشور به ۶.۸ درصد رسیده است.منبع:

5.0 / 5
4286
1398/11/04
22:11:33
تگهای خبر: بازار , توسعه , تولید , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۶ بعلاوه ۱
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش