چه كتابهایی برای آیلتس بخوانیم؟

چه كتابهایی برای آیلتس بخوانیم؟ به گزارش میزان سنج رایج ترین اشتباه زبان آموزان را می توان، انتخاب كتاب اشتباه برای آیلتس دانست كه معمولا در دوره های دیگر كه افراد در سطوح مختلف هستند، انتخاب كتاب زبان نامناسب خیلی رایج نیست.


به گزارش میزان سنج به نقل از مهر، انتخاب كتاب زبان نامناسب خیلی رایج نیست؛ اما این مشكل برای اغلب زبان آموزان دوره آیلتس اتفاق می افتد.
معمولا اصلی ترین دلیل انتخاب كتاب نامناسب برای آیلتس این است كه افراد با انواع كلاس های آموزشی خویش را به سطح آیلتس می رسانند و بعد از آن تصمیم می گیرند ادامه مسیر را به صورت خود آموز شروع كنند. البته كه انتخاب این مسیر اشتباه نیست و شاید مزایای متفاوتی هم داشته باشد اما بطور قطع زمان بیشتری از فرد زبان آموز خواهد گرفت.
در نهایت با عنایت به این كه علل مختلفی برای انجام چنین كارهایی وجود دارد، پیشنهاد می شود تا جای امكان درمورد تصمیمات مربوط به خرید و مطالعه كتاب های آیلتس، مشورت كنید. در این مقاله به معرفی ۳ مورد از بهترین و محبوب ترین كتاب هایی كه برای آیلتس مناسب هستند می پردازیم. با مجموعه mindset for ielts به صورت جدی وارد دنیای آیلتس شوید!
از بهترین كتاب هایی كه می تواند برای زبان آموزان دوره آیلتس مناسب باشد، مجموعه كتاب Mindset for IELTS است كه دیدگاه صحیح و كاملی درمورد ساختار و محتوای آزمون آیلتس به شما می دهد.
به محض اینكه مطالعه مجموعه كتاب های Mindset for IELTS را شروع كنید متوجه می شوید كه چندین قدم به آزمون آیلتس نزدیك تر شده اید. هر چقدر هم كه تابحال تمرین كرده باشید، این كتاب ها روزنه ی جدیدی برای اغلب افراد باز خواهند كرد. اصلی ترین مزیت مطالعه مجموعه كتاب های Mindset for IELTS این است كه افراد را نسبت به قسمت های مختلف آزمون آیلتس مسلط می كند. لغات و گرامر آیلتس را با كتاب grammar for ielts پیش ببرید
اگر grammar for ielts را تمام نكنید مسیر رسیدن به نمره خوب آیلتس تمام نخواهد شد! حتی اگر یاد گرفتن گرامر را با هر كتاب و مجموعه ای به اتمام رسانده باشید باز هم برای تكرار و تمرین نكات گرامری آیتلس احتیاج به یك راهنمای خوب دارید. كتاب grammar for ielts بهترین گزینه ای است كه می توانید با هدف مرور نكات گرامری و همینطور لغات تهیه كنید. تمرین كنید و برای تقویت هر نقطه ضعف، بهترین كتاب را انتخاب كنید در نظر گرفتن كتاب های یكسان برای همه افراد روند مناسبی نیست. كاملا منطقی است كه هر فرد با عنایت به نقاط ضعف، محدودیت ها، روند پیش رو و برنامه ریزی خود كتاب های مد نظر را برگزیده و مطالعه را آغاز كند.
دو كتاب grammar for ielts و Mindset for IELTS بعنوان كتاب های ثابت و مشترك میان تمام زبان آموزان ارائه شد اما در ادامه به بررسی انواع كتاب های دیگر معرفی می شود كه هر یك می تواند تأثیر بسیار مثبتی در روند آموزش زبان داشته باشد.
۱. كتاب The official Cambridge Guide to IELTS، از منابع اصلی آیلتس
اگر در مرحله ای هستید كه می خواهید یك جمع بندی نهایی بر دانش و آموخته های خود داشته باشید این كتاب را از دست ندهید. كتاب The official Cambridge Guide to IELTS شما را برای آزمون آیلتس آماده می كند.
این كتاب شامل ۵ بخش اصلی است. در اصل علاوه بر چهار مهارت لیسنینگ، ریدینگ، رایتنینگ و اسپیكینگ، تمرین های بسیار زیادی را در بخش تمرینات عرضه می كند. اصلی ترین خصوصیت مثبت این كتاب را می توان قابلیت نصب اپلیكیشن مربوط و همینطور در دسترس بودن نسخه PDF آن دانست.
۲. كتاب Complete IELTS از بهترین كتاب های تمرین آیلتس
نكات مهم كه در این كتاب آموزش داده می شود، بیشتر نقاط ضعف بوجود آمده برای آزمون آیلتس را پوشش می دهد. این كتاب در سه سطح زیر عرضه شده است:
· Complete IELTS Bands ۴-۵: دارای ۱۰ درس سطح B۱
· Complete IELTS Bands ۵-۶.۵: دارای ۸ درس سطح B۲
· Complete IELTS Bands ۶.۵-۷.۵: شامل ۸ درس سطح C
اگر با كتاب های صوتی هم كار می كنید و می توانید با آنها پیش بروید، می توانید نسخه صوتی این كتاب را هم دریافت كنید. ۳. كتاب Collins Vocabulary for IELTS مناسب برای یادگیری لغت
همانطور كه گفتیم، با عنایت به نقاط ضعفی كه در عملكرد خود مشاهده می كنید باید برای روند آموزش و یادگیری برنامه ریزی داشته باشید. كتاب Collins Vocabulary for IELTS یكی از بهترین مواردی است كه می توان به كمك آن نقطه ضعف های مربوط به لغت را پوشش داد.
البته فكر نكنید كه با یك كتاب مشابه كتاب ۵۰۴ مواجه هستید. با اینكه در این كتاب تمركز بیشتر روی لغات است اما تمرین چهار مهارت زبان انگلیسی فراموش نشده است!
كتاب Collins Vocabulary for IELTS شامل ۲۰ درس و مبحث است كه در هر یك از آنها به لغات پرداخته می شود اما هر درس با عنایت به مهارت های چهارگانه پیش می رود. سعی كنید كتاب های متنوع را با روش های مختلف، مطالعه كنید (توصیه نهایی) تنوع كتاب و تنوع مدلهای یادگیری زبان انگلیسی دو مورد اساسی است كه به شما كمك می نماید تا خودتان را به چالش بكشید. در این مقاله به معرفی چند كتاب محبوب، بسیار باكیفیت و مناسب برای آیلتس پرداخته شد اما پیشنهاد می نماییم به هیچ عنوان مطالعه خویش را نه تنها به این كتاب ها بلكه به تعداد بیشتری هم محدود نكنید!
تا جایی كه می توانید سراغ كتاب های مختلف بروید و انواع منابع آزمون آیلتس را مطالعه كنید. البته نه اینكه از یك شاخه به شاخه دیگر بپرید! نكته مهم دیگری كه وجود دارد این است كه مسیر سخت و طولانی پیش رو دارید پس خودتان را خسته و دلزده نكنید. به صورت مثال برنامه ریزی صحیحی برای مطالعه داشته باشید و هزینه های خرید كتاب زبان انگلیسی را مدیریت كنید.
پیشنهاد می نماییم اگر مایل هستید كتاب های PDF را هم مورد بررسی قرار دهید. در نهایت اگر با نسخه های PDF راحت نیستید می توانید به سایت جنگل رجوع كنید و انواع كتاب زبان انگلیسی را با تخفیف های ویژه تهیه كنید. سایت جنگل یكی از بهترین فروشگاه های اینترنتی كتاب انگلیسی است كه حدودا تمام كتاب های انگلیسی را با بهترین قیمت و كیفیت به فروش می رساند.
این مطلب، یك خبرآگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

5.0 / 5
4848
1398/11/05
23:05:14
تگهای خبر: خرید , قیمت , كیفیت , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۲ بعلاوه ۵
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش